Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Milyen szerkezetű karórát vegyek?

Milyen szerkezetű karórát vegyek?

Figyelt kérdés

Kezdő karóra rajongónak mondhatom magam, alap szinten vágom a dolgokat, de a mechanika részleteihez nem teljesen értek, ezért is keresek műszaki dolgokhoz jobban értő személyeket, így ide írok.


Szóval: Automata, Quartz, Solar. Ez a 3 típus van. Elsősorban olyat keresnék, amibe nem kell folyton elemet cserélni, így marad a Solar és az Automata.


Jól gondolom, hogy japán márkáknál kell keresgélnem?


Kinéztem egy Solar Seiko órát, azt olvastam, hogy Solarból magyon jó a Seiko.


Automatából meg Orientet.


A kérdéseim: Melyik a tartósabb, Solar vagy Automata? Melyik nem igényel különösebb szervízt? Miből milyen áron érdemes és mit venni?


Amúgy Quartz óra tekintetében, ha mégis az lenne, a svájciak a jók csak? (Tissot pl.)


Egyébként 50-100 ezer forint közti ársávban nézelődök.


Az automaták tönkremennek, ha sokáig nem hordom, vagy kell hozzá órajárató?


Illetve, ha Solart éjszaka hordom mondjuk szórakozóhelyen, vagy csak a szabad ég alatty akkor megállnak a mutatói, vagy ha feltöltődött, akkor sokáig jár még fény nélkül is?



2021. máj. 4. 07:39
 1/6 anonim ***** válasza:

Amennyiben egy solar szerkezetű karóra teljesen fel van töltve, úgy jellemzően 6 hónap járástartalék van bennük, tehát nem kell félned attól, hogy ha huzamosabb ideig csak éjszaka használod, megáll.


Ezzel szemben egy automata karóra járástartaléka napokban mérhető csak, így amennyiben alkalomszerűen kívánod hordani, ám nem akarod minden egyes felvétel előtt mozgatni, akkor valóban nem árt egy óraforgatóra beruházni. Egyébként, ha huzamosabb ideig nincs forgatva az óra sem probléma, persze néha érdemes mozgatni egy kicsit.


Tartósság szempontjából úgy gondolom, hogy egy solar karórával kevesebbet kell foglalkozni, azonban a quartzhoz hasonlóan nem igazán magas a presztízsük az órás körökben.


Azt, hogy milyen áron érdemes karórát vásárolni, első sorban a pénztárcád határozza meg, azonban, amennyiben fontos, hogy egy értékálló karórát vásárolj, akkor érdemesebb egy nagyobb összeget rászánni, akár használtan vásárolni egy jobb darabot.

2021. máj. 4. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Ypszilon1980 ***** válasza:

Nekem van solar, az amiatt jó, hogy elemet nem kell cserélni, hónapokig elműködik, viszont ha egyszer lemerül, akkor nagyon sok idő feltölteni, és akkor is inkább napfény legyen.

Seiko automatám van, egész jó, de ennek kicsi a solarhoz képest a működési ideje, ha leteszem, maximum fél napig működik, persze nem volt egész nap hordva csak kb. 8-10 órát.

2021. máj. 4. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
A szolár egy jó kompromisszum. Nem egy alap kvarc, azt én órakedvelőként kicsit kevésnek érzem. Fél óra közvetlen napfény és hónapokig elketyeg. De amikor jön az akksi csere akkor az borsos szokott lenni, de pl Citizenekről hallottam, hogy tizen évig is bírják. Ott van még a mecha-kvarc, amiben van egy lengősúly mint az automata mechanikusban, az akkor jó, ha sokat van rajtad. Egy-két ilyen volt nálam, de gyorsan túladtam rajtuk, bár ennek a szerkezethez nem sok köze volt. Én a mechanikusokat szeretem, a legproblémásabb az összes közül, de pont azért szeretem. Van több sima kézihúzósom is pl most újítottam egy Zelos Novát, Peseux 7001-es kézihúzós szerkezettel. Imádom. De ha letudós óra kell akkor mindenképpen a szolár a neked való.
2021. máj. 6. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, közben én is olvasgattam a témában és pont erre jutottam, hogy első "komolyabb" órának egy Solart fogok végül venni, pont emiatt, mert talán a legkevesebb kompromisszummal jár. Aztán majd, ha már jobban fogok érteni hozzá veszek automatát, meg hozzá óraforgatót, aztán majd bővül tovább a gyűjtemény.


Seiko-t néztem, a japán márkák felé húzok jelenleg, pláne Solarból gondolom főleg a japán cuccok jók.


"De amikor jön az akksi csere akkor az borsos szokott lenni"


Ez mit jelent egész pontosan? Több tízezres tétel? Egy Seiko akksija bírja olyan minimum 4-5 évig mondjuk?

2021. máj. 6. 21:32
 5/6 anonim ***** válasza:
A csere ára attól függ mennyire komplikált az óra, egy sima dátumos az olyan 15 ha vannak más komplikációk akkor 20-60 ezer. Normál használat mellett 8-10 évet ki kéne bírnia, Citizenekről hallottam, hogy 15-20 évet is kibírtak csere nélkül. Az mondjuk azért nem olyan rossz.
2021. máj. 6. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Magyarul akkor ha egy japán Seikot veszek, ami azért szinten minöségi, az első néhány évben semmiképp ne fájjon emiatt a fejem. :D
2021. máj. 7. 07:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!