Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Ez a Lithium-ion akkumulátorcs...

Ez a Lithium-ion akkumulátorcsomag biztonságos?(kép lent)

Figyelt kérdés

Sajnos én annyira nem értek hozzá, csak annyit tudok az akkucsomagról, hogy Li-ion akkucellák vannak benne (nem biztos, hogy 18650-esek), a csomag egy 48V-os elektromos robogót lát el árammal, elvileg még kb 30km-t lehet megtenni vele. 4KW-os 48V-os motorral, 50km/h-ra korlátozva. Van rajta BMS, elvileg 3,7V cellánként. Ha valaki meg tudná mondani, hogy ez így biztonságos-e, azt nagyon megköszönném. Félek a Li-iontól, mert könnyen kigyullad, habár ezen van BMS. A BMS jól van bekötve egyáltalán? Miért nincs kábel az összes cellán, ami a BMS-ből jön? (nem gyári, épített, kb. 10 éves akku!)

Nekem fura, hogy azok Li-ion cellák. Nekem elsőnek LiFePo4-nek (Lithium-vas-foszfátnak) tűnt. Habár 10 év után 30km hatótáv az inkább a Li-ion élettartamát tükrözi.


Azt sajnos nem tudom, hogy az alap kapacitása hány Ah volt (illetve mennyi volt a hatótáv), szerintem minimum egy 40Ah akkucsomag lehetett, 50-60km körüli hatótávval.


Ha jól látom, vannak itt sorosan és párhuzamosan is kötve cellák, nekem első ránézésre profi munkának tűnik, de annyira nem értek hozzá, hogy ennyiből megmondjam. Nagyon sokat segítene, ha egy hozzáéftőbb meglesné, és megerősítene ebben, vagy pont ellenkezőleg.


Kép:


[link]



Előre is köszi a segítséget, menni fog a zöld pipa!



2021. máj. 13. 11:56
 1/7 A kérdező kommentje:
Közbe azt észrevettem, hogy a BMS kábelei az akkupakk túloldalán csatlakoznak a cellákhoz, tehát az nem látszódik a képen. Valószínűleg egyébként a BMS-el nincs gond.
2021. máj. 13. 12:12
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

hátöööö most erre mit lehet mondani.

A bms a zárlattól nem véd és ha mondjuk az egyik celle elszalad akkor sem ér semmit a bms.

2021. máj. 13. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Zárlatos csak nem lesz, víztől elzárt helyen van a csomag.(minőségi motorról van szó)

Ha valami történik, akkor pedig BMS blokkol, illetve ott van még egy biztosíték is, közvetlen az akkucsomagból a pozitív ágra kötve. Biztonságosnak tűnik, közbe pedig jobban utánanéztem létezik-e egyáltalán Li-ion akkucellákból (3.7V) olyan amelyiknek "csavarfeje" van. Ilyen elvileg nincs, én biztos vagyok benne mostmár, hogy ez LiFePo4 lesz, tehát biztosan nem fog kigyulladni magától. :D Ha túltöltést kap, akkor sem gyullad ki, csak füstöl illetve felpuffad, de hát ilyen csak nem lesz BMS-el és nem kínai szintű "okos"töltővel. (Li-ion az vagy kigyullad vagy robban, ha túltöltés történik és nincs ami megállítsa, pl. gigaszar minőségű töltő, BMS hiánya, meghibásodása stb.)

2021. máj. 13. 13:06
 4/7 anonim ***** válasza:
75%

Ismét példát láthattunk az omnitudor kérdezőre. Aki nem is kérdez, hanem kijelent. Felteszi a kérdést, de ha nem a várt választ kapja, akkor elkezd okoskodni.


Minek kérdezel, ha van válaszod? Mit vártál, mi volt a kérdéssel a célod?

2021. máj. 13. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

ha 10 éves az akku és még mindig nincs baja akkor nagyon úgy tűnik, hogy normálisan rakták össze és biztonságos.

de jó lenne többet tudni. próbáld meg minél jobban körbefotózni - jó minőségű, helyesen exponált képeket kérünk, amik élesek is!

köszönettel egy villamosmérnök

2021. máj. 13. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
#4-nek: A kérdés lényege az volt, hogy egy jobban hozzáértő ember leírja a véleményét az akkupakkról. Bocsáss meg, hogy leírtam több infót is, miután rájöttem egy-két dologra, csak segíteni próbáltam, hogy jobban átlátható legyen, mert csak ez az egy képem van. A kiegészítést pedig úgy kezdtem, hogy "Valószínűleg", ami feltételezés, nem okoskodás. És igen, ha LiFePo4 cellákból áll, az nem annyira veszélyes, mintha Li-ion 18650-es cellákból állna. Erről is csak a kérdés kiírása után bizonyosodtam meg, ezért írtam le.
2021. máj. 14. 00:27
 7/7 A kérdező kommentje:

#5-nek

Köszönöm a választ, sajnos csak ez az egy kép van róla, többet nem tudok szerezni, nem én fotóztam.


Esetleg azt valahogyan meg lehet állapítani, hogy a képen látható összekötések (soros, párhuzamos) alapján hogyan jön ki a végleges 48V körüli feszültség?(kb. 52V szokott lenni, egy LiFePo4 celle feszültsége 3.2-3.3V)

Próbálom kiszámolni, de sehogy sem jön ki annyi, biztosan rosszul értelmezem.


Előre is köszönöm!

2021. máj. 14. 00:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!