Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Resin 3D nyomtatás, rugalmas...

Wadmalac kérdése:

Resin 3D nyomtatás, rugalmas resin leragadás: megoldás ötletek?

Figyelt kérdés

Van egy Weistek 5001-es LCD resin printerem. Pár hónapja használom, le a kalappal, tökéletesen teszi a dolgát.

Mármint normál meg ABS-like resinnel.

Mivel szeretnék óraszíjat és hasonló hajlékony dolgokat nyomtatni, vettem ilyen gyantát:

[link]


Már minden lehetséges dolgot kipróbáltam, de nem jutok vele semmire, mindig leragad a FEP fóliához. A tárgyasztalon tökéletesen megragad, de a supportok mindig leszakadnak és ott marad a trutyi a fólián.

- Próbáltam a legvastagabb supportokat, a lehető legsűrűbben rakva.

- Próbáltam a darabok olyan beforgatását, hogy minél kisebb legyen a rétegenkénti felület-növekedés.

- Végigpróbáltam a curing időket 5-12 másodpercig.

- Cseréltem FEP fóliát tök újra.

- Próbáltam a neten látott trükköt a FEP fólia PTFE-zsírral bevonására.

- Próbáltam a nyomtatást 12-től 23 fokos környezeti hőmérsékletben.


Tök mindegy, mit csinálok, az eredmény mindig ugyanaz, a platform szépen odaragad a tárgyasztalra, de a supportok randomban elszakadnak és a nyomtatásom véletlenszerű részei ott maradnak a fólián.


Elfogyott az ötletem.


Közben tesztből nyomtatom az ABS dolgokat, hogy biztos ne a printer hibája legyen a hunyó, de ott minden működik tökéletesen.


Ha valakinek van mentő ötlete, nagyon értékelném.

Előre is köszönöm.



#3D nyomtatás #LCD printer
2021. máj. 17. 08:53
 1/6 anonim ***** válasza:
cure time-ot vinném még feljebb, illetve a light-off delayt teheted 2-5 másodpercre, az is segíthet rajta. Ja, és mozgatási sebesség legyen alacsony, a FEP pedig megfeszítve! A frekvenciára hangolás viszont hülyeség, azzal feleslegesen ne töltsd az idődet.
2021. máj. 17. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

"a light-off delayt teheted 2-5 másodpercre"

Na ehhez még sosem nyúltam mert nem tudtam, mit befolyásol.

Kiemelési magasságot próbáltam növelni, hátha néha csak hűzza fel a fóliát és nem engedi el. Ne mertem túlzásba vinni, nehogy az örvénylés torzítsa a darabot.


"mozgatási sebesség legyen alacsony"

Lassabban talán kevésbé tépi vagy több időt hagy a fóliának elengedni a darabot? Jó ötlet.

Jelenleg 100-as, megérné felezni?


" a FEP pedig megfeszítve"

Szerencsére dupla keretes a FEP rögzítés, úgyhogy ez a rész oké, mint a gitárhúr, olyan a fólia.


"A frekvenciára hangolás viszont hülyeség"

Igen, nekem is úgy tűnt hogy terjednek ilyen urban legend szintű "mod" ötletek, ami nem is értem, mitől használna.


Nagyon köszönöm, tesztelem.

2021. máj. 17. 10:58
 3/6 anonim ***** válasza:

light-off delay: a led lekapcsolása után ennyit vár az emelésig.

mozgatás sebességét olyan 60 mm/min-re érdemes belőni ( 1 mm/s).

2021. máj. 17. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm, letesztelem. Valószínűleg már csak hétvégén, majd leírom, mi az eredmény.
2021. máj. 17. 12:00
 5/6 A kérdező kommentje:

Megvolt a tesztnyomtatás.

Csökkentett (100-ről 60-ra) emelési (és süllyesztési) sebesség, 2-ről 2,5-re emelt light-off delay, curing time-ot hagytam 12 s-on.

És láss csodát, működik.

A három egyszerre nyomtatott elemből kettő tökéletes, egy lett rossz, de nem az eddigi support szakadás miatt, hanem mert elengedte a tárgyasztalt (az asztal előkészítő tisztítását valószínűleg eltrehánykodtam).


Szóval nagyon köszönöm a tippeket, úgy néz ki, működik.

Még változtatok a tárgyasztal kapcsolaton, rendes tutajt rakok alá, hogy jobban tapadjon, rendesen takarítok és jó lesz ez.

Nagyon köszönöm!


Majd feldobom az eredmények fotóit.

2021. máj. 25. 07:57
 6/6 A kérdező kommentje:

Íme, ilyen lett a tesztpéldány. Még egy kis finomítás és tökéletes lesz.

[link]


Még egyszer köszönöm.

2021. máj. 26. 07:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!