Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Miért lassul le a zene ha...

Miért lassul le a zene ha Bluetooth hangszórón hallgatom?

Figyelt kérdés

Csináltam egy bluetooth hangszórót házilag, tök jól szól, nekem tetszik, de viszonlag gyakran "lelassul"-nak a zenék.

Mint amikor kicsit visszafogod a bakelit lemezt.


Nem nagyon, tehát nem oktávokat ugrik a hang, de azért észrevehető.


Mi okozhatja ezt?


Néhol azt olvastam, hogy maga a bluetooth lehet a hibás.


Egy másik probléma pedig most jelentkezet néhány órája.


Mégpedig, hogy két napja töltőn volt használat nélkül, mégis miután levettem kb. 10 perc után kikapcsolt a hangszóró. Van benne durván 7000mAh. Máskor 4-5 órát is kibír. Az sem sok tudom, de nekem az már elég bőven.



2021. máj. 20. 15:00
 1/5 Morzsi007 ***** válasza:
Meghalt a töltésvezérlő áramkör, vagy az aksi, vagy a töltés nem volt megfelelő. Lassulás talán a dekódolás miatt van, amit a DAC végez, ha olcsóbb a cucc, akkor ez benne van sajnos.
2021. máj. 20. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Hát igen sajnos nem a csúcsminőség jön kínából :D


Szerencsére ez kevésbé zavar mint az akksi...


Mindegy akkor kicserélem aztán meglátjuk.


A probléma ott van, hogy kettő van benne. Mivel kétszer négy darab 18650-es akksi van bent. Később került bele a másik négy mivel nélküle kevés volt nagyon. Mindkettőt cserélni kéne?


Mármint a két pakkra külöm-külön kötöttem egy töltésvezérlőt és aztán egybe.

2021. máj. 20. 16:14
 3/5 Morzsi007 ***** válasza:
Egy töltésvezérlőt használj. 4db párhuzamosan kötve és ezek sorosan (8.2V) vagy fordítva, azaz 2db-ok párhuzamosan és ezek sorosan (16.4V)?
2021. máj. 21. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

2x4 van összesen.

Egyszer négy van sorosan meg még egyszer négy sorosan, és ez a két pakk van párhuzamosan.

2021. máj. 26. 16:57
 5/5 Morzsi007 ***** válasza:
2db-onként kellene párhuzamosan és azokat sorba. Így egy vezérlő elég. 4 pár lenne.
2021. máj. 26. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!