Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » GSM riasztó tápegységre...

GSM riasztó tápegységre kapcsolva nem érzékeli a rádió jeleket?

Figyelt kérdés

LYD-111C GSM riasztóról van szó, tönkrement a tápegysége, cseréltem egy ugyanolyan 12V tápra ,azóta nem reagál a távirányítóra ,sem a PIR szenzorra. Amikor eltávolítom a hálózati tápról és a saját beépített akkuról működik akkor minden rendben vele.


A tápegység megzavarhatja a működését?


A táp rendben feltölti és üzemelteti a központi egységet csak épp nem reagál a szenzorokra.


Elektronikában jártasak szerint ezt a jelenséget mi okozhatja?



#GSM #VIP-606C #LYD-111C #riasztó rendszer hibái
2021. máj. 29. 20:00
 1/4 Vortrex ***** válasza:
Bár kétlem, de lehet nincs elég árama a tápegységnek, ki kellene próbálni egy erősebbel is. Ha a tápegység vezetékeit az akkumulátor helyére kötöd, történik valami?
2021. máj. 30. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Vortrex ***** válasza:
Ha van a tápon feszültség állító potméter, érdemes kicsit megcsavargatni, mert néha kontaktos lesz, és feszültség tüskék jelennek meg tőle a kimeneten
2021. máj. 30. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

"Ha van a tápon feszültség állító potméter, érdemes kicsit megcsavargatni, mert néha kontaktos lesz, és feszültség tüskék jelennek meg tőle a kimeneten"


Válasz:

Nincs potméter rajta, sima 12V 2000mA kimenet, de lehetséges hogy ezek a feszültség tüskék zavarhatják meg a központi egységet.

Megpróbálom labortáppal, ha az megfelel akkor szinte biztos hogy az adapterrel vannak gondok.

2021. máj. 30. 12:51
 4/4 A kérdező kommentje:

Fejlemény:

Egy trafós adapterre cseréltem, hibátlanul működik! Multiméterrel lemértem a hibás adaptert 12.7V ez a része rendben is lenne a feszültség tüskéket sajnos nem tudom megállapítani.

Tehát akinek a GSM riasztója nem reagál a szenzorok rádiójelére az cserélje le a hálózati adaptert![VIP-606,LYD-111]

2021. máj. 30. 13:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!