Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Ez az analog ora tudja, hogy...

Ez az analog ora tudja, hogy pl. a februar 28 napos? Vagy hogy egyik honap 30 masik 31 napos? Vagy havi egyszer be kell majd mindig allitani a napot rajta?

Figyelt kérdés

Akinek volt mar ilyen vagy hasonlo analog oraja:


[link]


2021. máj. 30. 16:46
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Egy tárcsája van 31 nappal, amit kéthavonta be kell állítani (rövid hónapok után). Kivéve persze július-augusztus és december-január, amikor két 31 napos hónap követi egymást.
2021. máj. 30. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem hinném, hogy ezeket ez az óra tudja. Egyszerűen van benne egy tárcsa 1-31-ig számozva, az forog körbe. Nekem is hasonló van, ma pl 10-ét mutat, de nem foglalkozom vele.
2021. máj. 30. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Írd fel egy cédulára magadnak hogy február 29-én tekerned kell rajta. És április 31.-én is.. ;-)


Jellemzően a tekerőgomb benyomva üresben tekerhető (nem csinál semmit), kicsit kihúzva a dátumlapot forgatja előre, teljesen kihúzva a mutatókat állítja.

2021. máj. 30. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A dátumos karórákban a tárcsán 1-31 beosztás van, ez pörög körbe. Így kéthavonta, a nem 31 napos hónapok után előre kell tekerni, hogy átugorja a 31-et és elsejét mutasson.

(az egzotikus, igen drága öröknaptára karórákról itt felesleges értekezni)

2021. máj. 30. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!