Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ez mit jelent? Domináns tüsző...

Ez mit jelent? Domináns tüsző a ciklus 19.napján 28 napos ciklus esetén?

Figyelt kérdés
Sziasztok? 5 hónapja hagytam abba a fogamzásgátlót, kistesót szeretnénk a nagyfiúnk mellé. 28 napos tűpontos ciklusaim vannak. Ovulációs tesztet használok, mindig pozitív a ciklus 14.napján,érzem is a tüneteket. Eddig sajnos mégsem jött össze a baba. Ma voltam nőgyógyásznál. Utolsó menzeszem 02.07-én volt, peteérésem a teszt szerint is 02.20-án.Az orvos ultrahang közben látott a jobb petefészekben egy 22mm-es domináns tüszőt, valamint kevés folyadékot a méh mögött. A kisfiamnál endometriózisom volt így annyira lestem a monitort hogy elfelejtettem megkérdezni hogy hogy lehet most domináns tüsző ha már túl vagyok 5 napja a peteérésen. Még rá is kérdezett közben hogy mikornis volt az utolsó menzesz. Szerintetek ez hogy lehetséges? Minden rendben volt szervileg egyébként azt mondta adjak még pár hónapot magunknak.
2021. febr. 25. 20:18
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Lehetett egy residualis tüsző is, ami nem repedt meg és ott maradt. Az is lehet, hogy nincs ovulációd, de pontos ciklus és pozitív ovu teszt esetén azért ez nem valószínű. Nem ismerem a doki kvalitasait, de lehet egy sárgatestet nézett annak, bár szerintem az elég jellegzetes UH képen.

Milyen vastag volt az endometrium?

2021. febr. 25. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
8mm vastag volt az endometrium. Ez elvileg normális a ciklus ezen napján nem?
2021. febr. 25. 20:32
 3/4 anonim ***** válasza:

Igen.

A Douglasban lévő folyadék is arra utalna inkább, hogy túl vagy az ovuláción.

Hát következő ciklusban 21. napon nézess progeszteron szintet, abból azért kiderül, van-e ovulációd.

2021. febr. 25. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ. Azért még reménykedem hátha sikeres volt ez a hónap 😊10 nap múlva kiderül 😉
2021. febr. 25. 20:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!