Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Ha veszek egy hordozható...

Ha veszek egy hordozható hősugárzót, ami 15 foktól 35 fokig állítható, akkor azt lehet légkondinak is használni ugye?

Figyelt kérdés
Nem nagyon találtam olyan hordozható eszközt ami 2in1 hősugárzó és légkondi, de amikor megnéztem az egyiket akkor az volt írva, hogy 15 fokra is állítható, akkor ez azt jelenti, hogy ha kint van 30 fok akkor ha beállítm 20 fokra akkor képes lehűteni a szobát ugye? Lehet hogy elég hülye kérdés, de azért légyszi normálisan válaszoljatok.

2021. jún. 5. 15:17
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
95%

A hősugárzó nem tud hűteni. Egy fűtőszál van benne, ami szabályozza, hogy mennyi hőt termeljen a cucc.


Valamilyen térnek a lehűtéséhez, a térben lévő "meleget" át kell vinned egy másik térbe. Ha ezt nem tudja, akkor nem lehet vele hűteni.

2021. jún. 5. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
94%
ha kint 30 fok van és te beállítod az alá, akkor be se fog kapcsolni.
2021. jún. 5. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
84%

Nem.

Hűteni technikailag sokkal nehezebb, mint fűteni. A hősugárzó csak fűteni tud, ha a hőmérséklet magasabb, mint amennyire beállítod, akkor nem fog történni semmi.

Vannak persze olyanok, amik tudnak hűteni is, de vigyázni kell, mert az alacsonyabb árkategóriában (értsd: kb. 70 ezer alatt) ezek csak passzív hűtők, tehát meg kell pakolnod őket jéggel, hogy valamelyest hűtsenek. 70-100 ezer környékén már lehet kapni aktív hűtéssel rendelkező klímákat is, de a termodinamika I. következtében lehűteni csak úgy tudsz valamit, ha másvalamit felmelegítesz. A melegebb levegőt pedig valamerre el kell vezetni. (A hűtőszekrények is így működnek egyébként, ezért nem mennél semmire, ha pl. a hűtés reményében kitárnád a hűtőajtót, ugyanis a hűtő hátsó része meg ugyanannyival fűt.)

2021. jún. 5. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
92%

Nem, ha olcsóbban meg akarod úszni, akkor csak a ventillátor játszik. Mondjuk hűteni az se hűt, de elviselhetőbbé teszi a meleget.

Létezik mobilklíma, de azok olyan 100.000 Ft körül vannak.

2021. jún. 5. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
17%
Hűteni a hősugárzó csak úgy tud, ha 1. fokozatra rakod (ez annyit tesz, hogy csak a ventilátor jár, a fűtőszálak nem izzanak be). Ez se valami nagy hűtés, de álló levegőben jelent valamit.
2021. jún. 5. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
95%
Nem. Az, hogy 15 fokra is lehet állítani, az azt jelenti, hogy ha 8 fok van a helyiségben, fel tudod fűteni 15 fokra.
2021. jún. 5. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
0%

Az ellenállás a rajta folyó áramot elfűti. Ezen az elven működnek a hősugárzók.


Ha fordítva kötöd be az ellenállást, akkor hűteni fog. 😂

2021. jún. 5. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

"Nem nagyon találtam olyan hordozható eszközt ami 2in1 hősugárzó és légkondi"

hát pedig majd az összes mobilklíma tudja ezt.

2021. jún. 5. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat

8-as igazából nem találtam kisebbeket csak ventillátorosat, vagy 1 méter magasat, de ha küldesz nekem egy linket akkor azt megköszönöm

2021. jún. 5. 18:06
 10/16 anonim ***** válasza:

Ez elég jó:

[link]

2021. jún. 6. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!