Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Lakóautóba mobil klíma beszere...

Lakóautóba mobil klíma beszerelése?

Figyelt kérdés
A lakóautónkba beszereltünk egy mobil klímát, ami alapvetően ez a gurulós klíma. Be lett kötve, de nem bírja el a rendszer, folyton túlterheli. 2 aksi is működteti, az egyik valamilyen munka aksi (én nem értek hozzá, apukám szerelte), de valamiért 1 perc működés után pittyeg a rendszer, hogy túlterhelődik. Hogy lehetne ezt megoldani?

2021. jún. 29. 17:29
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%

"Hogy lehetne ezt megoldani?"

úgy, hogy vesztek lakóautóba való klímát.

Gondolom egy mezei 230V-os berendezést kötöttetek rá egy inverterre.

Megoldható a dolog, de ahhoz egy combos akkucsoport és egy combos inverter kell.

A munkaakksi jó! Lakóautóba az kell!


Tudnál kicsit több infót adni?

milyen színű a klíma mondjuk? Meg mekkora a _villamos_ teljesítménye? Mire van rákötve? Mekkora akksik vannak? stb.....

2021. jún. 29. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:

Munkaakksi van benne.

A klíma fehér színű, és ha jól hallottam akkor valami 600 W a teljesítménye. A klíma a munkaakksira van rákötve, amiről csak annyit tudok, hogy 60 V-os, de nem tudom, ez az információ segít-e bármit. Később pontosítom az információkat. Illetve van egy másik akksi, ami a kocsié, az elvileg 100 V-os, és azzal is össze van kötve, de külön rendszerben működnek elvileg.

2021. jún. 29. 17:59
 3/20 anonim ***** válasza:
100%

Aha értem.....

Én akkor most berakok egy kukoricát a mikróba hogy kipattogjon mire ideérnek a kollégák......

Minden tiszteletem kedves kérdező! Nagyon szeretnék segíteni, mert az ilyen kérdések szakmai kihívással járnak és jó megoldani őket.

De amiket leírtál azokat az értékeket nem nagyon tudom értelmezni.

A 600W-is klíma milyen? Mivan ráírva? a hátulján van egy cetli amin minden adata megtalálható ezeket írd le ide kérlek - vagy fitózd le.

Meg az akkumulátorokon lévő matricákat is nézdd meg! Miven pontosan rájuk írva?

Hogyan vannak összekötve? Van inverter?

2021. jún. 29. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:

Itt van fotó mindenről, a klímáról, az akksiról, az inverterről, a generátorról és magáról az összekötésről is, ami 16 mm-es rézkábellel van megcsinálva:


[link]

[link]

[link]

[link]

[link]


Remélem, látható, aminek kell, köszönöm a segítséget :)

2021. jún. 29. 21:06
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
68 Ah-s akkuval ekkora fogyasztó nem fog menni, rövid időkre sem.
2021. jún. 29. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
A 600 wattos mobilklíma ellátásához 50 ampert kéne felvennie az inverternek, ha 100% hatásfokkal dolgozna. De inkébb 90%, így 55 amper áramfelvétellel nyugodtan számolhatsz. A mostani 68 Ah kapacitású akku helyett 600 amperórányi akkura lenne szükséges, hogy egy éjszakát végig tudjon hűteni. Ekkora akkucsomag viszont már igen nagy és baromi nehéz. Az akkuról klímázást mint olyat, felejtsétek el. Motort óránként 15 percre beindítva a kocsi klímáját használva használhatóbb ötletnek tűnik.
2021. jún. 30. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
Az autónak magának sajnos nincsen klímája. Viszont elég lenne csak max 1-2 órát működnie a mobil klímának egyszerre, amíg menet közben lehüti azt a 40 fokot, ami mostanában van, utána ki lehet kapcsolni. Ilyen formában sem megoldható akksiról?
2021. jún. 30. 13:09
 8/20 A kérdező kommentje:
Tehát minden esetben menet közben klímáznánk, amikor a generátor tölti is az akksit.
2021. jún. 30. 13:34
 9/20 anonim ***** válasza:
100%

Rakassatok bele egy rendes klímát, amit a motor hajt. Áram kell a motorelektronikának, üzemanyagszivattyúnak. És kell még világítás, egyéb fogyasztók. Nem fogja bírni az autó elektromos rendszere. Nem fog tudni tölteni ekkora fogyasztás mellett.

Mekkora generátor van benne ?

2021. jún. 30. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
A képek közt, amiket feltettem, azt hiszem a 2.on rajta van a generátor.
2021. jún. 30. 13:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!