Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Ebben a kapcsolásban a relére...

Ebben a kapcsolásban a relére most 230V hálózati feszültséget kell kössek vagy pedig a 24V-ost?

Figyelt kérdés

PLC kapcsolás 1 gombbal egy lámpával.

A táp 24V-os, a relé is 24VDC.

A két kérdőjelnél látszik ahol bizonytalan vagyok, ahogy a kérdésben is írtam.

-Az elosztóból kössek oda 24 voltot a 4-es lábra, vagy a 230V-os hálózatit kell átkötnöm valahogy a relére?

Valamint a lámpatest az bármekkora lehet a 2-es relé kivezetésen? Most csak egy kis siemens izzót fogok rákötni ami 24VAC/DC, de később egy kisebb csarnok megvilágítása lesz rákapcsolva.


Wago-k azért vannak az elosztó előtt mert a sorkapocshoz még nem kaptam meg a keresztösszekötőt. (a tápegység után pedig azért vannak vagók mert máshogy nem tudom hogy lehetne egyszerűbben 2 plc modulnak tápot adni)

Ehhez kapcsolódóan egy butuskább kérdésem még, hogy az elosztóból mindegy hogy az északi vagy a déli oldalon vezetem ki a töltést? (kapcsolónak például)



2021. jún. 30. 09:22
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Egy impulzusrelé megcsinálja ugyanezt ...
2021. júl. 18. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 Szirty ***** válasza:

Nem maradt le valami a kérdésből?

Pl. amiből kiderül hogy mi a "2-es relé kivezetés" meg az hogy hol az a két kérdőjel ami látszik és hogy mi az a kapcsolás?

2021. júl. 18. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 Szirty ***** válasza:

Egyébként meg:

Ha a relé tekercse 24V DC, akkor egyértelműen a relére rá kell kötnöd a 24V DC-t.

Ha ez a relé 230V AC-t kapcsol az érintkezőjével, akkor rá kell kötnöd a 230V AC-t is a relére (nyilván az érintkezőjére).


"Valamint a lámpatest az bármekkora lehet a 2-es relé kivezetésen?"


Nem! Egy relé nem bármekkora áramot képes kapcsolni. Maximum akkorát amekkora meg van adva az adatlapján (ezt a legtöbb relén felirat is jelzi).

Továbbá a kapcsolható maximális áram attól is függ hogy AC vagy DC áramot kapcsol. Ha pedig AC-t kapcsol akkor még attól is függ hogy a terhelés ohmos, kapacitív vagy induktív jellegű.

2021. júl. 18. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!