Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Ebben a kapcsolásban a relére...

Ebben a kapcsolásban a relére most 230V hálózati feszültséget kell kössek vagy pedig a 24V-ost?

Figyelt kérdés

PLC kapcsolás 1 gombbal egy lámpával.

A táp 24V-os, a relé is 24VDC.

A két kérdőjelnél látszik ahol bizonytalan vagyok, ahogy a kérdésben is írtam.

-Az elosztóból kössek oda 24 voltot a 4-es lábra, vagy a 230V-os hálózatit kell átkötnöm valahogy a relére?

Valamint a lámpatest az bármekkora lehet a 2-es relé kivezetésen? Most csak egy kis siemens izzót fogok rákötni ami 24VAC/DC, de később egy kisebb csarnok megvilágítása lesz rákapcsolva.


Wago-k azért vannak az elosztó előtt mert a sorkapocshoz még nem kaptam meg a keresztösszekötőt. (a tápegység után pedig azért vannak vagók mert máshogy nem tudom hogy lehetne egyszerűbben 2 plc modulnak tápot adni)

Ehhez kapcsolódóan egy butuskább kérdésem még, hogy az elosztóból mindegy hogy az északi vagy a déli oldalon vezetem ki a töltést? (kapcsolónak például)



2021. jún. 30. 09:22
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:

A kapcsolási rajz lemaradt:

[link]


(Igen az elosztókba menő V+,V-át véletlen felcseréltem a rajzon.

2021. jún. 30. 09:27
 2/13 anonim ***** válasza:
Hol használják ezt ? Minek egy 1db lámpához PLC ? Ráadásul elég csunya szabadkézi rajz, amiről hiányoznak a további eszközök megnevezései... Ha egy PLC 24 V-is, annak adj 24 voltot egyébként meg.. De a vezérlése az külön áramkörön kell hogy legyen, meg annak is amit vezérelsz vele. De a software-ről nem is irtál semmit.
2021. jún. 30. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Csúnya mert csak a kérdés miatt rajzoltam meg gyorsan és nem tanultam áramkör tervezést szóval bocsesz. Írtam privátot ha nem gond.
2021. jún. 30. 09:44
 4/13 Szirty ***** válasza:

Ez így nem jó!

Miért van kérdőjel a lámpa mellé írt 230V felirat mellett?

Nem tudod hány voltos a fogyasztó?


Nos ha 230V-os akkor azt semmiképpen ne kösd össze a 24V-al. Semmiképpen!

230V-os lámpának 230V-ot kell adni, semmi köze a 24V-os oldalhoz!

2021. jún. 30. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Tiszta sor, kap 230 voltot meg egy 230 voltos izzót/foglalatot.

Ezen kívül mire utalt az "Ez így nem jó" ? :D

2021. jún. 30. 09:53
 6/13 Morzsi007 ***** válasza:
Mi a célod ezzel az egésszel? Miért kell PLC egy lámpához?
2021. jún. 30. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Csak a program teszteléshez kell konkrétan 1 db lámpa. Kicsiben szokás tesztelni én úgy tapasztaltam, nem pedig úgy hogy rákötöm a béta fázisban lévő 40 soros blokkláncot, az egész üzemi terület világítására.

(alkonykapcsoló,időzített világítás,valamint fűtésre lesz ha sikerülne végre kipróbálnom egy két dolgot ezen a cuki kis kapcsoláson :D)

2021. jún. 30. 10:42
 8/13 Morzsi007 ***** válasza:

“ alkonykapcsoló,időzített világítás,valamint fűtésre lesz ha sikerülne végre kipróbálnom egy két dolgot ezen a cuki kis kapcsoláson :D)”


Ezekre én wifi kapcsolót használok. Mondjuk nem is értek a PLC-hez🙂

2021. jún. 30. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Teljesen megértem, biztosan egyszerűbb!

Nekem sajnos ezt mondták ezt csináljam, szóval próbálok segítséget kérni itt is ott is, meg a hozzáértő ismerőseimtől, mert kicsit magamra vagyok hagyva ezzel a projekttel és baromi sok kérdésem merül fel közben sajna. :/

2021. jún. 30. 11:22
 10/13 Szirty ***** válasza:

"Ezen kívül mire utalt az "Ez így nem jó" ? :D"


Leírtam mi nem jó!

1. A 230V-os fogyasztóra rákötötted a 24V pozitív kivezetést! Leírtam hogy ilyet nem szabad csinálni.


2. Az izzót kapcsolja a relé érintkezője, de a relé érintkezője nem kap sehonnan semmilyen feszültséget. Ott egy másik kérdőjel van. Ha történetesen oda a 230V-ot kötöd be, mert ugyan az izzó 230V-os, és a PLC bekapcsolja a relét, az egész kvázi öngyilkos lesz, mert a 24V-os tápfeszültség pozitív ágára az izzón és most már a bekapcsolt relén keresztül 230V-ot kapcsol saját magára.


Egyébként küldtem neked rajzot szerintem arról hogyan javaslom a bekötést. Ott ez a rész tisztázva volt szerintem.

Az látszik a rajzodon hogy valamit nem értesz, csak nem tudom kibogozni hogy mit (eddig azt hittem sikerült).

2021. jún. 30. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!