Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Nemzetközi angol billentyűzet...

Nemzetközi angol billentyűzet mennyire zavaró? Lehet cserélni?

Figyelt kérdés
Találtam egy jó laptopot,és persze,hogy van hibája,az pedig a billentyűzet. Itthon anyáénak magyar van,és emiatt nem tudom milyen az angol,és a laptop elég sűrgös lenne. Ti hogy döntenétek?
2021. júl. 24. 11:54
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Veszel hozzá pár ezerért egy usb/bluetooth billentyűzetet, meg letöltesz/beállítasz egy magyar bill.kiosztást
2021. júl. 24. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Simán át lehet állítani magyarra, az egyetlen probléma az "í" betű, mert ennek nincs helye az angolon, mármint fizikailag nincs meg az a billentyű. Viszont állíthatsz be hozzá egy egyedi billentyűkombinációt.
2021. júl. 24. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Én sok-sok éve használok svéd billentyűzetes laptopot a Windows-ban magyar billentyűzetkiosztást is beállítva, mint látható, nem okoz gondot. Ha nem vakon gépelsz, akkor azért igényel némi megszokást.


Ahogy #2 írja, az í-vel lehet probléma, ahhoz be kell állítani egy külön billentyűkombinációt.


Típustól függően a csere is megoldható lehet, de arra számolj rá legalább 10-20e Ft költséget.


Egyébként lehet kapni billentyűzetmatrica-készletet, azzal is "ismerősé teheted" a US billentyűzetet.

2021. júl. 24. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy ahogy írjátok az "í"-t, eszembe jut, nálam a laptop francia billentyűzetes, van rajta vagy 4 kiosztás szoftveresen, és az egyik angol alapból a nulla helyére rakja az "í"-t. Szóval vannak alternatív lehetőségek, ha belezúgtál a laptopba, akkor vedd meg.
2021. júl. 24. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm!!😁

Bevallom utána az #1.válaszadó ötlete ugrott be nekem is,hogy tudok venni hozzá,ha nagyon kell billentyűzetet. A cserét meg többre gondoltam,úgy minimum 60-ra,úgyhogy,ha ezek az alternatívák,amiket írtatok nem igazán lennének kényelmesek,akkor ezeket biztosan megfontolom.😁

2021. júl. 24. 17:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!