Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Az amerikai nemzetközi billent...

Az amerikai nemzetközi billentyűzetkiosztás milyen pontosan?

Figyelt kérdés
Rákerestem, de van olyan találat is a képek között, ahol nincs billentyű a Shift és a Z (QWERTZ Y) helyén, meg ahol van. Mi az igazság? Illetve ami ennél is jobban érdekel: az Enter alakja L alakú, vagy két billentyűnyi helyet foglal el vízszintesen? Mert a brit angol kiosztás alapján utóbbi jellemző, viszont az amerikai nemzetközit nem ismerem. Köszönöm előre is, ha valaki tud segíteni! :)

2021. jún. 28. 08:28
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Talán az, hogy többfajta billentyűzet létezik...
2021. jún. 28. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Tehát az amerikai nemzetközi kiosztás a többivel ellentétben nem egy fix fajta, hanem gyártónként változó?
2021. jún. 28. 08:44
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
2021. jún. 28. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm, tehát ez amerikai nemzetközi, de mégsincs hely az Í-nek?

Egyébként ő lenne a konkrét alany: [link]

Amerikai nemzetközi a nyelv (kiosztás), Brown Switch pedig a kapcsoló típusa, ami érdekel. Tehát hogy ezen a konkrét típuson mit takar ez a kiosztás. A másik lehetőség, hogy német kiosztásút veszek, viszont ahhoz kell vennem kupakkészletet is.

2021. jún. 28. 09:50
 5/19 Alex Fly ***** válasza:
At amerikai kiosztás esetén az enter egy vízszintes téglalap, a különféle nemzeti kiosztások esetén fordított "L" alakú.
2021. jún. 28. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Értetlennek fogok tűnni a következő kérdésemmel: az amerikai nemzetközi is ilyen? Mert ugye elvileg ez nem sima amerikai. Bocsánat és köszönöm! :)
2021. jún. 28. 10:30
 7/19 anonim ***** válasza:
Majd használod a jobb oldali Alt+J=í és Alt+I=Í billentyűkonbinációt.
2021. jún. 28. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Tudom, köszönöm. Ami jobban zavar, az a lapos Enter, illetve hogy fölötte van az Ű helye. 40 ezerért nem vállalok ekkora kompromisszumot, akkor már inkább a német kiosztás, ha az amerikai nem fordított L alakú enterrel rendelkezik.
2021. jún. 28. 10:50
 9/19 anonim ***** válasza:

Régi motorosok tudják, hogy pl bal oldali alt + numerikus billentyűzet 161-el lehet írni "í" betűt.

[link]

Én angol billentyűzetet használok felváltva angol és magyar kiosztással, de ezt a betűt nem tudom máshogy előcsalni.

2021. jún. 28. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
#7 nálam csak az alt+j működik.
2021. jún. 28. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!