Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Hogy hívták régen azokat a...

Hogy hívták régen azokat a sötét-sárgás kicsit kemény szövéses hőálló csöveket amiket főleg tekercselők használtak és vezetékekre húzták?

Figyelt kérdés
Találtam régi lomok között pár szálat, és hirtelen elkezdtem agyalni, hogy mi is volt a neve ennek régen? :D Interneten nem találtam már ilyet.

2021. júl. 29. 21:08
 1/7 anonim ***** válasza:
Mipolán? De az talán inkább fehér és nem hőálló.
2021. júl. 29. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Varnish?
2021. júl. 29. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Varnish lesz az szerintem :D köszönöm.
2021. júl. 29. 21:40
 4/7 anonim ***** válasza:
2-esnél a pont, az hőálló..
2021. júl. 29. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
46%
Jobban, mint a PVC. Aztán egyszercsak az is elkezd szenesedni.
2021. júl. 29. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
2-es és 3-as jól írta. Volt ezekből sötét barna, meg világosbarna színű, de láttam fehér színűt is. Hőállók voltak, a huzal forrasztásakor nem olvadtak meg, de, ha jól emlékszem – már rég használtam ilyet – ha a forrasztópáka közvetlenül hozzáért azt azért nem szerette. Némelyik egy idő után megkeményedett és hajlításkor megrepedezett. Nemcsak varnish szigetelőcső volt, hanem varnish vászon is, ezeket tekercsek szigetelésére használták.
2021. júl. 29. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Meg volt ami nem pont ez volt, de ugyanígy varnishnak hívtuk :)
2021. júl. 29. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!