Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Villanypásztor házilag?

Villanypásztor házilag?

Figyelt kérdés

Sziasztok, abban kérném a segitségeteket, hogy lehet-e házilag villanypásztort csinálni, de egy rovarcsapda trafojábol.

Arra 2x2,5kV 10mA van írva.

A kutyát szeretném tavoltartani vele a terasztol, de nem szeretném, hogy baja legyen tőle.

Szoval az érdekelne, hogy megoldhato-e ezzel, vagy sem.



2021. aug. 2. 06:05
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Felesleges csinálni, nevelni is lehet a kutyát. De már készen is kapható elektromos állatkerítés. De azoknál is kell nevelni a kutyát.
2021. aug. 2. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Sajnos nem lehet nevelni már. Amugy nem jön fel, de ha vihar van annyira fél, hogy fel akar mászni, és szétrágja es kaparja a keritest. Ha felengedjük, akkor a bejárati ajtónak esik neki. Régen még a házba is beengedtük, de azt sem lehet mindig csinalni.
2021. aug. 2. 11:00
 3/7 anonim ***** válasza:
80%
A vihartól rettegő kutyát árammal akarod távoltartani? Gratulálok...
2021. aug. 2. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Jaja tudom, en vagyok a kegyetlen. MINDENT próbáltam. Más kutyája meg se rezzen, bezzeg az én kis buksim a világbol is kimászna. Nem tudok vele mit csinálni, főleg ha nem vagyok otthon, és úgy rágja/kaparja szét a kapukat, ajtókat. Ha a garázsba zárom, akkor a gipszkartont eszi le.

Esetleg elfogadok más ötleteket, mert már csak ezt tudom elképzelni, vagy kap egy kenelt a háza köré, amit eddig én tartottam kegyetlennek, de más opciót nem látok.

Komolyan elfogadok más alternatívákat, eskü kipróbálok bármit.

2021. aug. 2. 22:12
 5/7 anonim ***** válasza:
Én még nem találkoztam olyan kutyával, amelyik ne félne a vihartól. Sztem mindegyik kutya fél a vihartól. Kell neki egy biztonságos menedék a vihar idejére. A kennel egyáltalán nem olyan kegyetlen dolog, legyen elég játszótere, és még a kerted is megmarad. Vihar idejére beengedni nem opció nálatok?
2021. aug. 2. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Nem mert bent a hazban sincs olyan nyugodtan, befekudne mellém az ágyba. Egy vidéki kutya meg nem olyan tiszta.

A kenelt eddig azert nem akartam, mert hogy akkor megjobban kint van, mintha csak a garázsba zárnám. A garázsban legalább nem olyan hangos ha dörög az ég, kint meg elég kemény lenne neki. Fasza kis háza van, szeret is benne lenni, de ha dörög az ég, nem marad meg benne.

2021. aug. 3. 08:56
 7/7 apababa ***** válasza:
Én nem értek nagyon a villanyhoz de 2x 2500 Volt? Oké hogy kicsi az áram, de ez a feszültség szerintem legalább 2 és fél méteres légynek való.
2021. aug. 4. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!