Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Villanypásztort építettem...

Villanypásztort építettem házilag. Autó nagyfesz trafót használtam. A kérdés?

Figyelt kérdés

A negatív impulzus a trafónak milyen gyakori legyen? Kb:2-3 imp/sec.? Nem fog túlmelegedni? Vagy felrobbanni?Mennyire melegedhet fel ?

Előre is köszi a válaszokat.



2012. szept. 2. 23:09
 1/5 anonim válasza:
Szia. Hát figyelj egy autoban sem lesz semmi baja de ha semmi inverter nincs bent csak a trafo akkor túl nagy csodat ne varj mert hosszabb vezeteknel szinte semmi nem fog tortenni
2012. szept. 2. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Hát van egy kondi benne tehát üt rendesen csak az impulzus gyakoriságával nem vagyok tisztába mert már azt is mondták hogy legalább mint a kocsiknál kell vagy 1500-as "fordulat". mármint impulzus.Merthogy különben nagyon melegszik. Azért köszi a választ.
2012. szept. 2. 23:23
 3/5 anonim válasza:
3000es fordulat felel meg 50HZnek azaz 50 impulzus / sec tehát 25 pozitiv es 25 negativ ugyanis a valtoaram "hullamzik " tehat van negativ es pozitiv periodus null atmenettel azert jo minnel nagyobb az impulzusszam mert kevesebb ideig folyik az aram mivel a trafon csak akkor keletkezik feszultseg amikor felepul a magnes ter meg amikor osszeomlik arra figyelj ha felszereled akkor jol szigeteld el a drotot attol amire felrakod merr ha letestel nem lessz semmi tehat az egyik felet a foldbe a masikat a deotra de a ketto kozott nem lehet galvanikus kapcsolat. Sok sikert
2012. szept. 2. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válaszokat.
2012. szept. 3. 17:09
 5/5 anonim ***** válasza:
Én is csináltam ilyet,autótrafóból meg megszakítóból.Egy 12 voltos magnónak a motorja mozgatta a megszakítót egy bütyköstengellyel.Jó volt.Sose foglalkoztatott mennyi az impulzus.
2013. ápr. 19. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!