Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » CAME ZF1-es kapunyitó elektron...

Zöldalma kérdése:

CAME ZF1-es kapunyitó elektronika kinyit rendesen (távirányítóval használt), de visszazárni már nem lehet. Nyitás közben visszazárást próbálva megáll majd folytatja a nyitást teljes kinyitásig. Mi lehet a baja?

Figyelt kérdés

#Kapu vezérlő elektronika CAME ZF1
2021. aug. 8. 17:14
 1/9 anonim ***** válasza:

Most raktátok össze, vagy már régebbi cucc?

Minden úgy van bekktve ahogy kell? potik, kapcsolók, stb?

[link]

2021. aug. 8. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Akaszd le a kapuról a motort és úgy próbáld ki.
2021. aug. 8. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Hi! Tizenöt éve működik hibátlanul. Egyszer cseréltem beégés miatt egy relét. Motorok, végálláskapcsolók, relék, kondik, elemek, trafó és félvezetők rendben, minden leellenőrizve, javítva amit kellett. (relé kontakt) Kinyitottam de már visszazárni nem lehetett. Vihar nem volt. Kireteszeltem, így a motor most én vagyok. Kapcsolási rajzom is van, de ez nagyon szívat valamiért, pedig ismerem mint a tenyeremet. A linket ismerem, de azért kösz. Minden ötlet, gondolat érdekel azért, főleg ha már járt így valaki más is. Szép napot!
2021. aug. 9. 21:51
 4/9 anonim ***** válasza:

"Motorok, végálláskapcsolók, relék, kondik, elemek, trafó és félvezetők rendben, minden leellenőrizve"

Optokapu nincs a listában.

Nincs is felszerelve, vagy van, és ellenőrizted, csak nem írtad ide, vagy csak szimplán megfeledkeztél róla?

2021. aug. 9. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Nekem is a fiticellék bűzlenek....

Az be van kötve ami azt nézi hogy a kapuban nem áll-e valami?

Esetleg nem szőtte be a pók, vagy nem költözött bele darázs?

2021. aug. 9. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Persze van opto, csak elfelejtettem a felsorolásból. Az volt a legelső amit megnéztem és ellenőriztem. Azzal sincs gond. Bár ez lett volna a probléma.
2021. aug. 9. 22:46
 7/9 anonim ***** válasza:

" Az volt a legelső amit megnéztem és ellenőriztem."

Mit és hogyan? Áthidaltad, és úgy is próbáltad a zárást?

2021. aug. 10. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Hát nincs kizárva, hogy letérdelt a vezérlésben valami. 15 év alatt azért tönkemehetett benne ez+az főleg ha kint van a doboz a természet lágy ölén (meleg, fagy, stb...)

Az én Q36-os vezérlésem egy áramszünet után nem éledt újra. Nem volt se vihar, sem villám, semmi. Egy egyszerű áramszünet és utána semmi.

2021. aug. 10. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Persze próbáltam rövidzárral, kézi vezérléssel, minden lehetséges móddal, de sajna semmi. Újból ellenőriztem mindent és szkóppal néztem a jelszinteket, értékeket. Sajnos a mikróvezérlő adta meg magát, úgy látszik ennyi volt az élete. Nagyon szépen köszönöm a tippeket, ötleteket.

Sok sikert mindenben és vírusmenteset természetesen.

2021. aug. 11. 15:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!