Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Powerbank 5V-ból 12V. Lehetség...

Powerbank 5V-ból 12V. Lehetséges így?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Bringámra szeretnék világítást. Akkupakkot nem találok egyszerűen, így úgy gondoltam, hogy powerbankról üzemeltetném.

A világítás 30 Watt LED lenne, amihez 12V-ra van szükség.

Úgy láttam, hogy egy "xl6009 dc-dc booster" nevezetű modul tud csinálni a powerbank 5V-os kimenetéből 12V-ot. Ez nem tudom mennyire igaz, és mennyire működik, de a videók szerint valós.


A kérdésem az, hogy igaz-e ez, és lehetséges 5V-os powerbankról 12V-ot csinálni, és üzemeltetni egy pl. 30 Wattos LED-et?

Plusz kb. mennyi ideig tudna erről világítani egy 10.000mAh-ás akku? (Én számításaim szerint 4 óra hossza, minden külső tényezőtől eltekintve.)



2021. aug. 11. 19:55
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
82%
Lehetni lehet 5V-ból 12V-ot csinálni, de ezzel csökken az áramerősség. Egy 5V 2A powerbankból csak 10 Watt fog kijönni akkor is, ha felhúzod. Nekem egy eszköz például az USB 5V-ból 48V-ot csinál, de max 20 mA.
2021. aug. 11. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
Modellezős boltok kínálatában nézelődj, ott a 3 cellás Li-Po akkut lehetne használni, igaz csak 11,1 voltosak, de attól még jó lehet, csak kell hozzá spec töltő is.
2021. aug. 11. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 Gyakori93 ***** válasza:

Nem lenne jobb 3 darab 18650 akkumulátor sorba kötve, és azt egy megfelelő töltő eletronikával üzemeltetni?

Mert szerintem ez az 5v-12v átalakító elég sok energiát elpazarol feleslegesen.

2021. aug. 11. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:

Némi számolás után rájönnél, hogy nem igazán járható.

Indulásnak: az 5V-os powerbank terhelhető 6 (inkább 8) amperrel?

Mert a 30W-hoz papíron 6A kell (5*6=30).

Az akku, mert az 3,7V-os le kell adjon úgy 8,5A-t.

Ez még 1 órára se elég..

2021. aug. 11. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:

Értem, köszi szépen mindenkinek!

Esetleg akkor egy Xiaomi Mi Power bank-ről működhetne a dolog?

[link]

2021. aug. 11. 20:31
 6/21 anonim ***** válasza:
Nagyon erősen kétlem, a Qualcomm Quick Charge (2.0 vagy 3.0 asszem) technológiáját használja, mint 18W-os gyorstöltés, egy mezei eszköznek ezt nem fogja leadni.
2021. aug. 11. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:

Értem. Akkor esetleg valaki tud ajánlani egy powerbankot, ami 12V-ot, és elegendő áramerősséget tud leadni? (Nem túl horribilis áron).


Ha nincs ilyen, akkor esetleg akkupakkot minden tartozékával? (Védelmek, töltő)

2021. aug. 11. 20:44
 8/21 anonim ***** válasza:
Most csak egy buta kérdés. 30 watt mi a túrónak? Még amikor nem volt led, a sokkal rosszabb hatásfokú halogénnel a simsonoknak 35w kellett a fényszóróhoz. Az már rendesen tudott vakítani. Ledből kb. Ez megfelel 5-6 wattnak. A 30-assal a bozótba akarsz járatot égetni magad előtt?
2021. aug. 11. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 Gyakori93 ***** válasza:

7-es van egy úgynevezett indítás rásegítő. Ami az autók beindításához van. Viszont ami nekem van az 5200mah-es, és egy hagyományos autó izzót nem tudott 1 órán keresztűl meghajtani.

Úgy, hogy ezt nem ajánlom.


Viszont ami nekem be vált, az egy ledes zseblámpa. Aminek nagyon durva fényereje van.

És ez nem más mint a xiaomi nextool zseblámpa. [link]

2021. aug. 11. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:

Majdnem. :'D

Biciklimre szeretnék előre egy LEDes lámpát rakni, amivel este, a korom sötétben is jól látnék akár terepezés közben. Közúton lentebb venném a fényerejét, de ez már csak a kiépítésen múlik. De ha nem is 30, akkor legalább 20W-os LED-et szeretnék használni.

Egy videóból láttam, ahol a srácnak elég szépen üzemelt.

[link]

2021. aug. 11. 20:53
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!