Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Powerbank 5V-ból 12V. Lehetség...

Powerbank 5V-ból 12V. Lehetséges így?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Bringámra szeretnék világítást. Akkupakkot nem találok egyszerűen, így úgy gondoltam, hogy powerbankról üzemeltetném.

A világítás 30 Watt LED lenne, amihez 12V-ra van szükség.

Úgy láttam, hogy egy "xl6009 dc-dc booster" nevezetű modul tud csinálni a powerbank 5V-os kimenetéből 12V-ot. Ez nem tudom mennyire igaz, és mennyire működik, de a videók szerint valós.


A kérdésem az, hogy igaz-e ez, és lehetséges 5V-os powerbankról 12V-ot csinálni, és üzemeltetni egy pl. 30 Wattos LED-et?

Plusz kb. mennyi ideig tudna erről világítani egy 10.000mAh-ás akku? (Én számításaim szerint 4 óra hossza, minden külső tényezőtől eltekintve.)



2021. aug. 11. 19:55
1 2 3
 11/21 Gyakori93 ***** válasza:

Vagy akár építhetsz powerledből is egy lámpát.

Csak azt kell megnézned hogy 7.4v-os led legyen.

2021. aug. 11. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
A feszülség nővelés biztos működne. Az valóban kérdéses, hogy a powerbank le tud-e adni 30 Wattot. A powerbank szerintem kb 37 Wh kapacitású (10000mAh * 3.7 V) vagyis kb a veszteségekkel együtt 1 oráig vinné a 30 wattnyi ledet. Azon még érdemes volna elgondolkodni, hogy 5 voltról is, működö lámpát szerezni,(mert egy fehér led 3.2-3.4 voltról megy, nem kell feltétlen 12 volt, csak ha sorba vannak kötve akkor kell nagyobb feszülség) ha még nincs meg. Mert akkor nem kell átalakítani 12 voltra, nincs kb 10 % veszteség.
2021. aug. 11. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:

11-es

Szeretnék az akkunál maradni. Szeretnék hátsó lámpát is hozzá kötni, persze az csak piros, annál mindegy a fényerő. Irányjelzők is tervben vannak, a jobb láthatóságért.


12-es

Próbálkoztam én szétnézni a 5V-os kategóriában is, de ott túl gyenge fényerejű LED-ek vannak. Szeretnék a sötétben normálisan látni, ahhoz pedig szükségem van egy kb. 20W-os LEDre.

2021. aug. 11. 21:12
 14/21 anonim ***** válasza:

Dobjál fel inkább két Velotech Ultra 750-es lámpát. A rögzítését kell csak feljavítani és mehetsz erdőn-mezőn :)

https://www.youtube.com/watch?v=DS9_ez1b4Iw

[link]

[link]

2021. aug. 11. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 Gyakori93 ***** válasza:

13-as, az indexnél figyelj, hogy két féle van.

Van a 6V ledes indexrelé. Meg van a 12v autós, motors indexrelé.

A 6V azért lenne jobb, mert kapsz 6v zselés aksit, amiről tudod müködtetni. A kerékpárhoz kapható villogó kis lámpák többsége két 3v elemmel müködik. Így ahoz pont jó a 6v rendszer.


Amúgy nekem is van index meg helyzet jelző a fatbike-omon! 😉😁

2021. aug. 11. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim válasza:

Vegyél egy kis zselés akkut.

Amúgy az XL6009-es IC tényleg működik!


Ugye azt tudod, hogy egy normál szobához 12-15 (de nagyon max. 20) wattos led elég?!


Biciklira 5 is elég. Ha nagyon nagy fény kell akkor maximum 10 watt.

2021. aug. 11. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
59%

Irényjelzőt megszakértettük már... ne csináld, mert rá fogsz ...ni! Ha nem a rendőr meszel le, akkor valami autós fog elütni, mert a karodat fogja nézni hogy jelzel-e vele, nem az indexlámpádat. Mindegy... én szóltam! :D

https://www.gyakorikerdesek.hu/elektronikus-eszkozok__egyeb-..

https://www.gyakorikerdesek.hu/elektronikus-eszkozok__egyeb-..


A 20-30W-os LED-el is vigyázz, mert nagyon vakítja a szembe jövőket! Ilyen világítást csak olyan helyen használj ahol mást nem zavarsz vele!

Nem is a teljesítmény a legnagyobb baj, hanem az, hogy nincs normálisan irányítva a fény és a 4 sávos út túloldalán lévő járdán is elvakítod vele a gyalogost. Emellett komoly teljesítményű akkumulátor kellene ahhoz, hogy érdelmes világítási időt ki lehessen csiholni belőle. Ami meg sajnos elég drága dolog.


Az akkupakkhoz:

[link]

ajánlom ezt a webshopot, itt vehetsz normális minőségű 18650-es vellákat.

Az építést a fenti kérdésnél linkelt videósoktól láthatod. Nincs különösebb magyarázni való rajtuk. kell a kívánt feszültségszintnek és áramerősségnek megfelelő számú cella, töltőáramör, meg valami ami összefogja őket.

[link] ipari_akkumulator_cellak_197/elektronikak_kiegeszitok_200

Kérheted akár forrfüllel is a cellákat. Vagy összehegesztve, vagy vehetsz bölcsőt.

Zselés, meg haslnló akksikat nem javaslom, mert

nagyok, nehezek, nem kerékpárra valók. Egy 18650-es pakkot jól összerakva a felsővázcsőre, vagy kulacstartóba szépen össze lehet pakolni.

2021. aug. 11. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim válasza:

Ez amúgy igaz. Li-ion 18650-es könnyebb, praktikusabb, jobban nyúzható (gyorsabban tölthető például).

De azt se hagyjuk ki, hogy egy zselés 12 V-os 7 Ah-s 4-5000 Ft.

Li-ion 3,6 V-os 9 darab 2,6 Ah-s 18000 Ft.

(Watt órában ugyan annyi lesz a kettő, ezért írtam ezt példának.)


A lényeg, hogy a Li-ion kisebb, könnyebb, de jóval drágább, + a töltése is macerásabb.

2021. aug. 11. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
Ha már valami savas cucc lesz, akkor az munkaakssi legyen, ne indítóakksi! 2x-3x lemeríted az indítóakksit jobban mint kéne és már csak levélnehezéknek jó... Vagy kell rá valami védelmi elektronika ami lekapcsolja.
2021. aug. 11. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy tényleg nagy a súlya ennek az akksinak, és nem tudom, hogy mennyire bírná az erős kiképzést, pl. Terepezést mennyire bírná.


Ebből a szempontból a li ion lehet jobb lenne, de azok még elég drágák. 3,7Vosból hány darab kéne a 12V hoz? Csak mert 3dbbal 11,1, 4dbbal meg 14,8V a fesz.

2021. aug. 12. 07:27
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!