Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » 1.5ös MGCU kábel elég lenne...

1.5ös MGCU kábel elég lenne egy kültéri lámpatest bekötéséhez,C13as kismegszakító mellett?

Figyelt kérdés

2021. aug. 15. 12:08
 1/5 anonim ***** válasza:
A villanyszerelő tudni fogja, aki beköti neked. Ő ajánlotta a 16 amperes kapcsolót is?
2021. aug. 15. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Szirty ***** válasza:
1 amperes kapcsolót tudnál venni? :)
2021. aug. 15. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Ez a kérdés meggyőzött arról hogy villanyszerelőnek kell megcsinálnia. Ezek után tudom hogy hihetetlen és vicces amit írok de tudom hogy hogyan és miért úgy kellbösszekötni a vezetékeket ahogy viszont táblázatban azt láttam hogy 1.5 mm2 réz vezeték 16Amperig terhelhető. A biztonság kedvéért kérdeztem itt meg.
2021. aug. 15. 16:32
 4/5 Szirty ***** válasza:

Hát egy lámpatesthez teljesen elég lesz a másfeles réz (hacsak nem 10kW-os), és a megszakító is jó.

Az aggodalom a bekötésével kapcsolatban merülhetett fel. Illetve hogy a választott kábel alkalmas-e kültéri vezetésre (vagy földbe temetve). Azt nem tudni hol vezetnéd.

2021. aug. 15. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Egy egyszerű 60wattos lámpáról van szó. A kábel a külső vakolás alatt Bergmann csőben menne.
2021. aug. 15. 17:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!