Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Létezik olyan digitális hő...

Létezik olyan digitális hő mérő amelyet elektronikus alkatrészek, forrasztások és hasonlóakhoz használnak?

Figyelt kérdés

2021. aug. 17. 12:01
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Mármint a forrasztás hőmérsékletének méréséhez? Az alkatrész túlmelegedést akarod mérni? Vagy pontosan mire gondolsz?
2021. aug. 17. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 Szirty ***** válasza:
45%

Én sem tudom mire is gondolsz...

A jobb forrasztópákában pl. van hőmérő :) Annak alapján szabályozza a páka hőmérsékletét.


Az infrás hőmérő pedig jól használható érintésmentes méréshez. Pl. feszültség alatt lévő hűtőfelület hőmérséklet méréséhez.

2021. aug. 17. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Probáld meg értelmesen megfogalmazni a kérdésedet, ha értelmes választ vársz!
2021. aug. 17. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
A kérdés értelmes de mivel nem tudom a az eszközhözre használatos megfelelő szót, illetve szavakat ezért érdemes körbeírni...
2021. aug. 17. 16:03
 5/13 A kérdező kommentje:
2 köszönöm a válaszod, az érintéses vagy az érintésmentes a jobb melyik pontosabb? Van a hő mérésénél felső határ? 400- 500 vagy 1000 1300 fok?
2021. aug. 17. 16:10
 6/13 anonim ***** válasza:
5: De pontosan mit akarsz mérni? A forrasztási pont hőmérsékletét a forrasztás közben? Eleve oda nem kell 1000-1300 fokos hőmérő. Az érintésnélküli hőmérséklet mérés (infrahőmérők) is el tudnak menni 1000 fok fölé. Ma már van olyan (talán Iphone) mobil telefon amiben van egy egyszerű infra kamera és az is látt kb. 300 fokig /én még nem láttam, cikkbe olvastam), ami meg egy lágyforrasztásnál is elegendő megfigyelni a forraszanyagot.
2021. aug. 17. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
15%

forrasztáshoz jó minőségű pákát kell használni, amiben van pontos hőmérő, és be tudod állítani, hogy hány fokos legyen.

Egyébként én se nagyon értem, mi mást akarnál méregetni.

A kontaktos hőmérők sokkal pontosabbak, de általában 400-500 fokig tudsz mérni egy K-type hőelemmel. A legtöbb infra csak közelítő értéket ad, ahogy a hőkamera is csak szép színes ábrákat tud készíteni. Persze, van olyan ami precíz, megbízható darab, de az milliós tétel. (Én egy munkahelyemen használtam ilyet, az mondjuk tized fok pontosan mért, de többe került mint a szolgálati Dacia).

2021. aug. 17. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Az alaplapon a forrasztási pont hőmérsékletét.
2021. aug. 17. 16:25
 9/13 anonim ***** válasza:
Hőelemekkel lehet pontosan mérni 1200-1300 fokig is. Kérdezd meg bármelyik keramikust, ott van a kemencéjében a hőelemes hőmérő. A forrasztásnál a kontakt mérés azért nem jó, mert a hőmérőhöz képest a forrasz anyag térfogata és tömege elenyésző, és amint odaérinted az egész megdermed, mert a hőmérő lehűti. Ilyen kis térfogatú dolgok mérésénél csak az infra elvű mérés jó.És az is egy marhaság, hogy az infrakamera közelítő értéket ad, tudni kell vele mérni és akkor pontos.
2021. aug. 17. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Mármint arra vagy kiváncsi, hogy üzem közben hány fokos az alaplapon egy-egy forrasztási pont?
2021. aug. 17. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!