Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Spotlight izzót át lehet...

Spotlight izzót át lehet valahogy alakítani, hogy gömb alakú izzó legyen?

Figyelt kérdés

2021. aug. 17. 23:26
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Valószínűleg nem lehetetlen.

Mondjuk szétvégott ping-pong labdával, vagy ilyesmi.

Nyilván világszerte kevésnek mondható azok száma, akiknek hasonló törekvéseik vannak, így gyanítom kevés anyagot találsz a neten a témában, de ne add fel.

Ja, és nem árt levédetni a szabadalmát, akár meg is gazdagodhatsz belőle ...

2021. aug. 17. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Természetesen. Kalapácsal levered róla a spotot biztosító üveg búrát hogy csak a közepén levő halogénizzó maradjon épen..
2021. aug. 18. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Bölcsészek...

Inkább vegyél másikat (gömb alakút) ha nem akarod felgyújtani a lakást és/vagy összevagdosni a kezed üvegszilánkkal.

2021. aug. 18. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Paczalos István ***** válasza:
Amennyi időt beleölsz, annyiból veszel olyat, amilyet akarsz.
2021. aug. 18. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Nem lehet kapni gömb alakú gu10 foglalatú izzót.
2021. aug. 18. 11:04
 6/10 anonim ***** válasza:

Persze hogy nem, mert az egész rendszer, nem csak a foglalat, hanem a lámpaházak is spot-izzóhpoz (vagy ma már inkább LED-hez) lettek kialakítva. GU10-ben csak spotot kapsz süllyesztettet vagy falon kívúli karosat, de spotot. Ezen belül válogathatsz kb 20°-tól egészen 120°-ig, utobbi már a lámpatesttől nem túl messze is beteríti az egész területet, az első még a plafonba süllyesztve is csak az ágyban kezedben tartott könyvet világítja meg.


Nem fogsz tudni gömböt csinálni, mert maga a lámpatest behatárolja a sugárzási irányt. Ez kb. az a 120°, aminél szélesebb sugárzási szögű fényforrást sem kapsz.

Persze megerőszakolhatod, vehetsz Gu10-E27 átalakítót, amivel egy majdnem 360 fokos E27 gömb-fényforrást (nem vagyok hajlandó leírni a led-i..ó kifejezlst) használhatsz, de ronda gány lesz az egész.

Csak a lámpatest cseréje az elegáns megoldás.

2021. aug. 18. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Na csak megjönnek a további infók ahhoz, hogy érdemben meg tudjuk válaszolni a kérdést! :D

A GU10-hez nem ie lesz, mert a szabványnak megfelelő lámpatestekbe nem férne bele egy nagyobb "égő".

Nálam a konyhában is ilyen balf..z lámpatest volt feltéve az albiban. Azon a két helyen ahova a spot világtott ott majd kiverte a szemem, máshol meg sötét volt.

A megoldás:

GU10 -› E27 foglalat átalakító!

például: [link]

Én a conradban vettem, 3db-os csomagban.

Az E27-es foglalatba meg olyan gömböt teszel amit akarsz!

(ha kisebb teljesítmény elég, akkor GU10 -› E14 átalakító is van)

Arra kell csak figyelni, hogy ne legyen túl nagy súlya az átalakítónak meg a beletekert fényforrásnak, nehogy leessen.

2021. aug. 18. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
na amíg megírtam a novellát, elkéstem látom :D
2021. aug. 18. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
2021. aug. 18. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Lehet csúnya lesz az átalakítóval de legalább látunk :D
2021. aug. 18. 13:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!