Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » NiMH akku 1,2V névleges - ha...

NiMH akku 1,2V névleges - ha ez 0,89V-ra csökkent, akkor kuka?

Figyelt kérdés

eredetileg frissen töltve volt ez 1,46V is, és teljesen jó volt, de nyáron bent maradtak a kocsiban, és érdekes, h mindegyik 0,88-0,89 V-ra esett le.

a nagy melegtől?

és ez így kuka még ha esetleg fel is tölti az automata töltő vagy elfogadható még?



2021. aug. 26. 10:53
 1/7 anonim ***** válasza:
Ez Merlin varázslónak szegezendő kérdés. Ha nem Eneloop, akkor ennyi idő alatt nyugodtan levihette az önki ilyen szintre. Hogy a meleg még mennyit rontott rajta, az a használattól (terheléses vizsgálattól) fog majd kiderülni. Javítani alighanem egy szemert nem javított rajta.
2021. aug. 26. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

na oké, de egyáltalán levihette ennyire úgy, hogy az még jó legyen?

nem úgy van h a névleges alá nem igen szabadna lesüllyednie?

2021. aug. 26. 20:02
 3/7 anonim ***** válasza:
Nem úgy van.
2021. aug. 26. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
akkor hogy van? az 1,2-es névleges meddig merülhet le károsodás nélkül?
2021. aug. 26. 21:35
 5/7 anonim ***** válasza:
Ilyen maci sincs, honnan veszed ezeket? Rövid ideig kisütve nem károsodik észrevehetően. Hosszabb időnél lehet, hogy veszít valamit. Nekem az Eneloopon kívül mindegyik lement ennyire egy hónap alatt, de átlagos célokra használhatóak voltak még sokáig. De ami nem Eneloop, az úgyis mind egy rakás semmi.
2021. aug. 26. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
hát igen, én se tudnék tuti jó márkát mondani, pedig sok típus megfordult nálam. még az Energizer és társai is elég gagyik sajnos. csak általános szabályszerűségre voltam kíváncsi.
2021. aug. 26. 21:50
 7/7 anonim ***** válasza:

Nekem is volt olyan, hogy hosszabb tároláskor lemerült kb. 0,9 V-ra, aztán feltöltöttem és jó volt. Próbáld meg feltölteni, aztán meglátod, hogy viselkedik. Ha jól emlékszem feltöltéskor 1,4 V körüli a feszültsége, teljesen lemeríteni állítólag kb. 1 V alá nem célszerű. Némelyik nagyon furcsán viselkedik. Van egy olyan, amelyikkel feltöltés után szépen világít a zseblámpa izzó, majd magára hagyva, 5-6 óra után teljesen lemerül, közel 0 V-ra. Aztán van olyan, amelyiket a feltöltés után terhelve, egészen gyengének mutatkozik, majd a folyamatos terhelés hatására, mintha magához térne és egyre jobban világít vele a lámpa.

Típust én sem tudnék mondani, mindegyik között volt, ami sokáig bírta és volt olyan, amelyik elég hamar legyengült.

2021. aug. 26. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!