Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Led szalag szerelése, toldása?

Led szalag szerelése, toldása?

Figyelt kérdés
Kérlek, segítsetek. A lányomat szeretném meglepni, hogy körben a szobája falara ledszalagot teszek. Mar majdnem meg is rendeltem, de ugy látszik nem olyan egyszerű ez, hogy csak felragasztom es kész. ( legalábbis nekem) 15 meterre lenne szükség, de 5 meteres tekercsekben van. Kivitelezhető, hogy összekapcsolom a 3 öt meteres szálat? Illetve mire való a tápegység? Láttam, hogy sok helyen benne van a csomagban, de ha nem muszáj nekem az nem kéne, mert nem tudom hova tenni, csunya lenne. Nem eleg ha csak siman bedugom a konnektorba? Biztos sok butasagot kérdezek, de nezzetek el, nincs ferfi a háznál. 🤣

2021. aug. 29. 10:24
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
elvileg lehet toldani, sot, vagni is belole. de szerintem konnyebb ha elmesz egy villanyszerelo boltba, ott el tudjak mondani a pontos infokat, en is ott vettem a sajatom
2021. aug. 29. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Ez például 15m-es komplett szett.

És kell a tápegység.

[link]

2021. aug. 29. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Zzzoli ***** válasza:

Külön tápegységre akkor van szükség ha 12 vagy 24 voltos ledszalagot vásárolsz, itt ugyanis a 230 voltos hálózati feszültségből egy tápegységgel kell előállítani a ledszalag számára a működtető feszültséget.

Toldás lehetséges, de mivel a ledszalagon a ledek működtetéséhez szükséges áramot vékony rézfólia továbbítja, nagyobb hosszban a réz fajlagos ellenállása miatt viszonylag nagy ellenállás alakul ki az eleje és a vége között, így egyoldalú megtáplálásnal a ledsor végén halványabban fognak világítani az egyes szegmensek. Ezért szokták ebben az esetben két végéről is megtáplálni a ledszalagot. 24 voltos szalagnál ez a hatás kicsit kisebb, mert a dupla feszültség mellett fele akkora áram szükséges, de itt is fenn áll, 10 méternél már ő is is igényli a kétoldali betápot.


Aztán vannak még 230 voltos ledszalagok is, hozzájuk nem kell tápegység, és 230 volton olyan pici az átfolyó áram hogy gyakorlatilag a rézellenállást nagyobb hosszban sem venni észre a fényerőn, viszont mindenképpen greatz híd szükséges a működtetésükhöz, mert alapesetben a led dióda levágja a 230 volt félhullámát, ott nem világít, a másik félhullában igen, így 25Hz-en zavaróan vibrálni fog. Vannak már olyan 230Voltos ledszalagok ahol a hozzá adott villásdugós betáp tartalmazza az egyenirányító hidat, így nem veszi észre az emberi szem a váltakozó feszültségről táplált ledszalag villódzását az emberi szem.

2021. aug. 29. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Szirty ***** válasza:

Azt jó lenne tisztázni hogy egy színű szalagról van-e szó, vagy RGB szalagról (színváltós).

Az utóbbihoz nem hogy tápegység kell, de RGB vezérlő is. Ez a kettő legtöbbször egyben van, de lényeges a kérdés szempontjából.

2021. aug. 29. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Szirty ***** válasza:
100%

"...ott nem világít, a másik félhullában igen, így 25Hz-en zavaróan vibrálni fog. "


Nem kifejezetten lényeges, de 50Hz-es vibrálás lesz, nem 25 Hz-es.

2021. aug. 29. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Zzzoli ***** válasza:
Igaz, igaz, egy félhullám hiányzik, de az még attól ötven! Bocsi!
2021. aug. 30. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!