Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Hogyan állítsam be úgy a...

Hogyan állítsam be úgy a Samsung tv-m képernyőjét, hogy szép legyen a képe?

Figyelt kérdés

Ezt a tévét vettem:

[link]


A kiválasztás szempontja, hogy sok jót írtak a kép minőségről. Nekem még is úgy tűnik, hogy fakó színei vannak és sötét a képe. Ha mégis élénkek a színek több érték átállítása után a kép akkor is sötét.

Már nagyon unom a kísérletezgetést.


Van valahol leírás, hogy miből mit kell beállítani? (fényerő, kontraszt, fehérfény, stb.)



2021. szept. 30. 22:21
1 2
 1/19 Vortrex ***** válasza:
Más csatornán is, meg netflix 4k tartalomnál is ?
2021. szept. 30. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:

Én a tévé adasokat fakónak láttam. Átállítottam a képmódot természetesre úgy aránylag jó volt. A netflix így nagyon sötét. Élesnek éles, de sötét.

Oda más beállítás kellene... Valahogy el vagyok keseredve, mert nem volt olcsó, sokat gyűjtöttem rá és nem tudom élvezni.

2021. szept. 30. 22:42
 3/19 Vortrex ***** válasza:
Ja erre gondoltam mert a kereskedelmi csatornák vagy szolgáltatók(?) képe elég fakó, hát ez nálam is ilyen
2021. szept. 30. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
Biztos, hogy beállítás kérdése. HDR mód nincsen bekapcsolva, amikor hagyományos adást nézel rajta?
2021. szept. 30. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
2021. okt. 1. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 Morzsi007 ***** válasza:
Meg sem néztem a TV specifikációt, mert láttam írtad, hogy fakók a színek, ez azért van, mert HDR TV-d van. Ez az SDR adás miatt van, a Tv csatornák standard. Ha nem HDR tartalmat nézel, sajnos a színek mások lesznek, nem a megszokott. Energiagazdálkodást kapcsokd ki, vagy állítsd minimálisra, talán segít rajta valamit.A HDR filmek viszont rendben lesznek, amik meg sima SDR képes TV-n jelennek meg “hibásan”.
2021. okt. 1. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

"Valahogy el vagyok keseredve, mert nem volt olcsó, sokat gyűjtöttem rá és nem tudom élvezni."

Akkor most már rájöttél, miért érdemes online vásárolni.

2021. okt. 1. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 Morzsi007 ***** válasza:

"Valahogy el vagyok keseredve, mert nem volt olcsó, sokat gyűjtöttem rá és nem tudom élvezni."


Ha ez enyhít a dolgon, hidd el sokan nem tudják, mit jelent a HDR, ennek ellenére megveszik az új Tv-t mert majdhogynem mást már nem lehet kapni és nézik a Tv2-t, sorozatokat meg a sport csatornákat, a kép meg ratyi. Hogy ki tudd használni a TV képminőségét 100%-ban, ahhoz HDR tartalmat kell nézned, sajnos a Tv csatornák csak SDR-ben jönnek.

2021. okt. 1. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
Az jó, hogy a tévén nem lehet tévét nézni normálisan, ez nekem új.
2021. okt. 1. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
0%
Sajnos ez egy olcsó LCD tévé, ez ilyen. El kell fogadni.
2021. okt. 1. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!