Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Az elektronikus villanyóra...

Az elektronikus villanyóra érzékeli az alábbi áram lopást?

Figyelt kérdés

Egy ismerősömnél most voltam hogy kicseréljek neki néhány villanykapcsolót és dugaljat. Az a nem normális meg behúzott a villany oszlopon levő vezetékről egy fázist. Hogy ő arról üzemelteti a kripto bányász gépét. A nullát meg a hivatalos hálózatról ,,veszi''.

Itt az lenne a kérdés hogy ez a modern villanyóra érzékeli eztet?

Azt tudom hogy az óraállásokat, mágnesezést vagy rongálást azt menti a belső memóriájába. De erről a nulla vételezéséről nem tudok semmit. Én nem értek hozzá nem vagyok szakképzett villany szerelő.

A fogyasztás az ugyanannyi lesz mind eddig. Csak a plusz áramot a bányászgéphez lopja.

Esetleg lebukhat vele ha jönnek ki leolvasni a villanyórát?



2021. okt. 9. 17:47
 1/10 anonim ***** válasza:
67%
Én a helyedben jelenteném, mert a végén az lesz, hogy te kontárkodtál nála, aztán téged vesznek elő.
2021. okt. 9. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
5-10 évente a szolgáltató ellenőrizni szokta a bekötéseket, ilyenkor elég könnyen észreveszik a plusz kábelbekötést az oszlopon. A nulla a védőföldről van levéve, ha a null vezető keresztmetszete elég mindkét fázis kiszolgálására, akkor nincs gond. A villanyóra nem méri a nullán átfolyó áramot, tehát nem érzékeli, hogy a null vezetőn nagyobb áram folyik, mint fázison, nem az fogja lebuktatni.
2021. okt. 9. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Én nem akarom bejelenteni. De ha jönnek a villanyórát leolvasni és a villanyóra érzékeli ezt a szabálytalan vételezést akkor bajba lesz...

Ha alaposan megnézed a bejövő vezetéket a villanyoszlopról a házba észre sem lehet venni.

2021. okt. 9. 18:05
 4/10 A kérdező kommentje:
2-es köszönöm a válaszod. Akkor mondom neki hogy mi a helyzet. Ha megér neki több százezeres vagy milliós büntetést akkor csinálja.
2021. okt. 9. 18:07
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Lajcsi csak 2 évet meg néhány millió büntetést kapott. De haverod gondolom nem befolyásos haverokkal rendelkező közszereplő, neki nem lesz ilyen szerencséje.
2021. okt. 9. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Na jó, Galambos egy egész városrészt üzemeltetett a cégein keresztül, ott megvolt az üzletszerűség is. A másik véglet, hogy a cigánysoron egyszerűen levágják a plusz kábelt és kész, másnap megint felmászik a romakoma és ráköti újra, nincs semmi retorzió.
2021. okt. 9. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Így van, ilyen "kis" mértékű lopásért kap egy maximum 600ezres csekket aztán feltöltős lesz az órája. Ami vicces hogy a feltöltős olcsóbb.
2021. okt. 9. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
63%

"Így van, ilyen "kis" mértékű lopásért kap egy maximum 600ezres csekket aztán feltöltős lesz az órája."


A gyakorlat az, hogy onnantól, amikor már nem bizonyítható hogy nem volt szabálytalan, 10x átlagfogyasztást számláznak.

2021. okt. 9. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
2021. okt. 9. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

hat banyaszasbol boven lesz kerete valtsagdijra is igy ulnie biztos nem kell


ha meg nem, akkor megerte?

2021. okt. 9. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!