Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Fűtőpanelek mennyire hatásosak?

Fűtőpanelek mennyire hatásosak?

Figyelt kérdés
A gáz kiépítése jelenleg drága lenne nekem az egész házra ezért arra gondoltam hogy 3 elektromos panelt berakok a lakásba. Nagyjából úgy számoltam hogy 1 légköbméterre 35w. A ház egyik fele tégla a másik vert falazat, a téglán van 5cm szigetelés (kb semmire se elég) a fődém le van terítve 10cm gyapottal és a nyílászárok is újak. Nagyjából az lenne a kérdés hogy kb mennyire tekerné az órát ez a 3 fűtőpanel 2 gázkonvektor mellett? Van már bent 4 mennyezetre szerelhető panel de nem igazán fűt jól csak ha alatta áll az ember. Illetve a legtöbb fűtőpanel a hátulján ereszti a meleg levegőt és nem a szoba közepe felé. Ha tennék fel egy hőtükör fóliát a falra az megoldaná hogy ne csak a falat melegítse? Ezekre az újfajta okos fűtésekre gondolok mint a norvég panel ami érzékel a hideglevegőre stb

2021. okt. 31. 07:58
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
53%
Hűtő-fűtő klíma
2021. okt. 31. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
A legkobmeterre a wattot hogyan számoltad ? A kobmeternek nincs hovesztesege. A hulo felületeknek és a legcsereszam ami számít.
2021. okt. 31. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Mennyezetre panel ? Amikor föl a leves akkor is felfelé száll a goz. Tehát a meleg felfelé szall. Mennyezet felett kell hozzá lenned ott jo.
2021. okt. 31. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 Zzzoli ***** válasza:
Az a baj hogy az energia hasznosítása (hatásfoka) nem jó, a működési elve miatt. Emiatt nem lehet rá H tarifát se kérni.Nem jönnél ki jól vele. Egyébként tényleg a klíma lehet a megoldás.
2021. okt. 31. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 Szirty ***** válasza:
100%

"Tehát a meleg felfelé szall"


A meleg levegő száll felfelé.

Az infrapanel meg infrasugárzást bocsát ki, nem közvetlenül a levegőt melegíti. A sugárzás meg megy lefele is :)

2021. okt. 31. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

5: jól van fogj kezet az infra panel kereskedővel és verd át szegény kérdezot.


A mennyezetre nem rakunk fűtést, a meleg LEVEGŐ felfelé száll, a külső és belső hőmérséklet különbség minél nagyobb annál nagyobb a hoveszteseg igy a mennyezetre fűtést tenni pénz és energia pazarlás.


Tudom a norvegok. Csak teli vannak pénzzel és energiával mert ők adják el nekünk. De ne a escobar a drogbáró ajánlata legyen az utcai drogosnak a referencia.


Felőlem aztán azt csinál amit akar.


Aki a klímát ajánlotta az legalább normális volt.

2021. okt. 31. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Kérdező, mivel engem is érdekelt a téma - már nem érdekel -, figyeltem ezen az oldalon az infrapaneles kérdéseket és válaszokat.

Az egyikben egy férfiember azt írta, hogy 50 nméteres irodát fűt azzal - napi 8 óra, hétvégente értelemszerűen nem fűt -, és tavaly 188 ezer volt az áramszámlája pluszban. Még arra is emlékszem, hogy 22 fokra volt náluk beállítva. Számolgass.

Azóta nálam is a klíma a nyerő, H-tarifával.

2021. okt. 31. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Szirty ***** válasza:
55%

Kedves #6-os anonim!


Semmi közöm az infrapanel kereskedéshez és semmi érdekem sem fűződik hozzá.

Én csak egy fizikai tényt említettem meg, azzal szerintem nehéz vitatkozni.


"A mennyezetre nem rakunk fűtést,"


Ennek ellenére a cégnél pl. "sötétsugárzók" vannak a mennyezeten amik kiválóan fűtenek még igen nagy hidegben is.

nyilván termelnek meleg levegőt is ami felfele száll, de teljesítményük nagy részét lesugározzák a talajszintig ahogy kell.


Ilyenről még soha nem hallottál, vagy miért támadsz engem emiatt?


Én tudom hogy árammal fűteni a legdrágább megoldás. Ennek ellenkezőjét NEM állítottam.

Ne próbálj meg olvasni a sorok között. Azt nézd amit leírtam.

Olyat nem írtam, nem is utaltam rá, hogy egy pár száz wattos mennyezeti infra panellel majd felfűti -10 fokban a 80 négyzetméteres amerikai konyháját a delikvens.

2021. okt. 31. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

A mennyezeti panelek fent voltak már akkor amikor megvettem a házat (egy forintot se érnek)

Egy gyártó oldalán találtam hogy 1 légköbméterre minimum 27 maximum 35kw ajánlott. Ebből ki lehet számolni hogy mekkora teljesítményű panel kell az adott helységhez. Én az álló-ill. falra szerelhető panelre vagyok kíváncsi

2021. okt. 31. 11:37
 10/12 Szirty ***** válasza:

"...35kw ajánlott"


35kW sok. 35W kevés. Nincs itt valami elírás?

(Ennek alapján pl. 100 négyzetméterre 8 MW fűtés kellene)

2021. okt. 31. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!