Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Grundfos adagoló szivattyú...

Grundfos adagoló szivattyú vezérlése hogyan működik?

Figyelt kérdés

Van cégünk él egy grundfos adagoló szivattyú. DDA tipusú. Piros.


A képen látható alkalmazásban kötöttük be. Viszont nem értem hogyan lehetséges ez.


A képen az látszik, hogy az 1. Vezeték a com vagyis a közös. (Gnd)


Ezt a gnd-t ha egy kontaktus (a képen sárga) visszakapcsolja a szivattyú bemenetére, ezzel megkapja a start jelet.


És ugyan ezt a gnd-t használja a 4-20ma es vezérléshez. A 4-20ma es vezérlés negatívja a gndre kapcsolódik, a pozitívja pedig a szivattyú pozitívjára.


Véleményem szerint ez csak akkor működne, ha a gnd amit használ a start jelnek és az analóg jelnek, az egy "-" polaritás.


Tehát pl nem +24 v ot küld ki.


Azonban ha ez így is van, akkor ez nem zavar be a 4-20 ma-nak?


Hogyan működik ez?


Danfoss vlt vel volt már dolgom. Azzzal képbe vagyok. Azokat értem azon a szinten amin használjuk őket.



2021. nov. 17. 17:27
 1/1 A kérdező kommentje:
2021. nov. 17. 17:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!