Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » A villanybojleromban elégett...

Gungasam kérdése:

A villanybojleromban elégett egy vezeték és nem tudom miért?

Figyelt kérdés
Valamikor idén júniusban vagy júliusban szétszedtem a villanybojlert (200literes) és a belevalókat vízkő mentesítettem. Összeraktam és bár előszőr csináltam ilyet, működött. Egészen dec. 5.-én reggelig. A bojlerban alul középen egy fekete dobozkából vagy négy vezeték jön kettő alul kettő a hátán (a legnagyobb felületű oldal), ezek közül az egyik totál elszenesedett 5 hónap után. Fontos lenne tudnom, hogy miért? Mert nem elég kicserélni az elégett kábelt, meg kellene akadályozni, hogy ez megismétlődjön. Egy képet linkelek: [link] .

#bojler javítás #bojler karbantartás #kis vezeték keresztmetszet
2021. dec. 6. 12:00
1 2
 1/12 anonim válasza:
Majd a villanyszerelő megmondja.
2021. dec. 6. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Ez nekem már életveszélyesnek tűnik, nem hinném, hogy javítható.
2021. dec. 6. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Ha 5 hónapig hibátlanul üzemelt, akkor nem igazán lehet semmi életveszélyes.

Akinek van annyi sütni valója, hogy lekapcsolja a kismegszakítót(biztosítékot) azt nem ütheti meg az áram. Akkor mi az életveszélyes?

2021. dec. 6. 13:31
 4/12 anonim ***** válasza:
0%
Mondjuk az, hogy a esélyes a vízszivárgás. Mechanikusan eléggé ramaty, deformálódott. Te tudod, a te életed.
2021. dec. 6. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 Szirty ***** válasza:
100%

A csúszósarus csatlakozás jellemző hibája. Nagy áramok esetén ha laza, rosszul érintkezik, az átmeneti ellenállás miatt melegszik, ettől még lazább lesz, mégjobban melegszik és ez lesz a vége.


Cserélni kell a vezetéket, a sarut és a kapcsolót is ha az is megégett, sérült.

2021. dec. 6. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Mikor vízkövezted, akkor cseréltél fűtőbetétet is? Barátnőmnek is így elégett a szigetelés , de neki a fűtőbetét is szétnyílt, persze le is verte a kismegszakítót. Elég vékonyka vezetékeket adnak hozzá gyárilag, és kicseréltem vastagabbra mindet.
2021. dec. 6. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen csúszósarust, ami terhelést visz, úgy kell visszadugni, hogy az ember értékeli a dugás közben, hogy jó lesz-e ez az érintkezés. Alighanem ezt mulasztottad el. Elvileg még lehetne, hogy a limiter azon érintkezője gyári hibás, és azért melegszik, de az igen kis valószínűségű eset.
2021. dec. 6. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Megoldódott a probléma. Köszönöm a válaszokat! nagy valószínűséggel a változó terhelés miatt meglazulhatott egy saru. Pótoltam a komplett vezetéket, megdupláztam a keresztmetszetét két új sarut forrasztottam rá. Műkszik ahogy eddig is tette. A vízkőtelenítés után is nagyon ügyeltem a saruk tartására de elég kellemetlen szerelési helyen vannak. Nem cseréltem fűtőbetétet de kicseréltem a tömítését.A vízkőtelenítés előtt megvettem minden alkatrészt fűtőt, anódot, kapcsolót, alaplapot stb. DE nem cseréltem csak a tömítéseket mert még az anód is alighasznált volt....
2021. dec. 7. 22:30
 9/12 A kérdező kommentje:
A bojler nem deformálódott, talán a kép nem tökéletes de az alkatrészek épek. Kissé beszürkült a műanyag. A kazánházban van a bojler ráadásul a kazán hatalmas tömbje fölött, ott nem szoktunk portalanítani , kívül van a házon. Vízszivárgás egyáltalán nem esélyes, nem lyukadt ki a tartály, egy vezeték hibásodott meg! Senkinek nem okoz életveszélyt még ha ki is lyukad, földelt, testelt védett a zárlattól. ráadásul nem a lakásban van! A legrosszabb esetben kivágja a biztit.
2021. dec. 7. 22:36
 10/12 anonim ***** válasza:
36%
Hát, az az igazság, ha fém vízcsövek vannak, és nincs ÁVK, akkor meg lehet ott halni. De ha neked nem probléma, akkor még elmondanám, hogy sokkal praktikusabb mindent kicserélni, ami az alaplapon van, mintsemhogy eggyel többször leereszteni a vizet. És, bocs, ez a "változó terhelés miatt meglazulhatott" ez az elektrotechnikai humorrovatba tartozó megállapítás.
2021. dec. 7. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!