Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » A vezetékes fejhallgató...

SIDLER22 kérdése:

A vezetékes fejhallgató olcsóbb mint a Bluetooth-os?

Figyelt kérdés

Szeretnék venni egy új fejhallgatót. Az elsődleges pontom, hogy az adatátvitel minél nagyobb legyen vagy akár veszteségmentes ugyanis sok FLAC zeném van amit szeretnék is hallani. A telómon nincs jack csak Type-C. Az lenne a kérdésem, hogy milyen fejhallgatót válasszak ami viszonylag olcsó és kényelmes és szép hangja van?

Eddig a Sony WH-XB900N-t akartam venni (első sorban az LDAC Bluetooth kodek miatt) csak nem teljesen takarja a fülemet szóval lehet kicsit kényelmetlen lesz. Az 1000MX széria meg már nagyon drága. Aztán gondolkodtam Type-C csatlakozós fejhallgatóba vagy olyan kombóba, hogy veszek egy Jack-es fülest és egy jó minőségű Type-C-s DAC átalakítót. Ti mit javasoltok?



2021. dec. 6. 18:59
 1/3 kisdani83 válasza:
Ha a minőségük azonos, akkor igen, a vezetékes az olcsóbb. A Bluetooth- osból az a jó, mely hallgatható vezetékkel is. A Bluetooth valamennyire butít, mondjuk hifihez vezetékkel való hallgatást ajánlom. Vezetékest lehetőleg olyat vegyél, ahol a vezeték nincs beszerelve a fülesbe, hanem be kell dugni az aljzatba. Ha a vezeték tönkremegy, így cserélhető, de ha bele van szerelve akkor a füles szerelés sok, lehet hogy új fejhallgató kell.
2021. dec. 6. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nem a csatlakozas, hanem alapvetoen a minoseg es a piaci pozicionalas szabja meg az arat.


Ahogy az elozo is irta.. Azonos minosegnel a BT kicsit dragabb.


De en kiegeszitenem, hogy legmagasabb audiophile kategoriaban mar csak vezetekes van. Tehat paradox modon a legdragabb fulesek megiscsak vezetekesek.


Pl audiophile fules millio Ft-os de akar tobb tizmillos arban is lehet. Tudom most leesik az allad.. de van aki audiophile rendszerre 200 milliot kolt. Ahhoz neg egy ketmillos fules eleg csoro lenne :)


Kb 10 eve lattam Audio Note arlistat. A csorobb hangfal mar akkor is 10-15 milla volt. A kabelek kb millional kezdodtek. Es magyar nyelvu nyomtatott arlista volt. Tehat ezek szerint itthon is van igeny negyedmilliardos vagy dragabb rendszerekre...

2021. dec. 7. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Akkor lehet, hogy kábelest nézek. Azt legalább nem kell tölteni. Azért is gondoltam, hogy a BT füles az drágább mert abba egy Bluetooth elektronika is bele van zsúfolva. A kábelesbe meg max egy DAC van. Már ha nem Jack-es. Ilyen 50-60 ezernél többet nem szeretnék rá költeni. Ebbe az árkategóriába tudok jó vezetékes fejhallgatót? Akár Type-Cset akár Jack-eset. (Majd max nézek hozzá Type-Cs DAC-t.)
2021. dec. 7. 13:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!