Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Miért nem adja ki a "0" zéro...

Miért nem adja ki a "0" zéro számot a 7 szegmenses kijelzőm, amikor CD 4033 icvel hajtom meg?

Figyelt kérdés
Több kijelzőt és több ic-t is kipróbáltam a hiba ugyanez. Szépen számol 1-9 ig aztán a 0-át nem írja ki, de a kijelzési időre sötét. Aztán kezdi 1 től.

#4033 ic #zéro kijelzése
2021. dec. 17. 15:42
 1/6 lali24 ***** válasza:

akkor valamit elkötöttél. a cd4033 ic-t pont szegmensmeghajtónak találták ki.

ha több ic-vel is ugyanez a hiba, akkor tuti, hogy az áramkörödben van a gond.

2021. dec. 17. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A riple banking lábakat hovat kötötted?
2021. dec. 17. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Szirty ***** válasza:
100%

Ilyenkor hasznos az adatlap tanulmányozása.

Ebből ugyanis kiderül, hogy ha az RBI bemenet "L" szinten van, akkor kioltja a nullát:


[link]


Az RBI/RBO (ahogy előttem is írták: ripple blanking) be és kimenet arra való, hogy ha több digitet raksz sorba akkor megoldható velük a bevezető nullák kioltása.

Tehát pl. egy 4 digites összeállításban a 7-et nem 0007-ként jeleníti meg.

2021. dec. 17. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tanácsokat.

Az RBI/O lábakról: RBI földelt, RBO nincs bekötve.

Mi lenne a helyes?

Van egy rajzom azt követem, ott így van bekötve (nem tudom, hogy kell itt képet csatolni): 1 - clock; 2,3,8,14-föld; 5-47 kohm föld; 16-táp; 6,7,9,10,11,12,13- kódok

Köszi a segítséget

2021. dec. 18. 08:09
 5/6 Szirty ***** válasza:
100%

"Az RBI/O lábakról: RBI földelt"


Akkor ez a baj.

Az előző hozzászólásomban javasoltam az adatlap tanulmányozását és leírtam azt is hogy:

"Ebből ugyanis kiderül, hogy ha az RBI bemenet "L" szinten van, akkor kioltja a nullát:"

Nem hallgatsz rám! :)


Neked meg ahogy írod földelt az RBI, tehát "L" szinten van, tehát kioltja a nullát.

Tedd át a tápfeszre ("H" szintre)!


[link]


"nem tudom, hogy kell itt képet csatolni"


Felrakod valahova a képet és csak a linket teszed ide.

2021. dec. 18. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi a tanácsot, sikerült megoldanom ahogy mondtad!😀
2021. dec. 19. 06:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!