Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Mekkora ellenállással számolja...

Mekkora ellenállással számoljak, ha 220V-tal akarok meghajtani egy 7 szegmenses LED kijelzőt? (közepes fényerővel)

Figyelt kérdés
Egy háztartási készülék előlapjára fogok ráépíteni egy 3 digites 7 szegmenses kijelzőt, amin kikapcsolt állapotban az OFF szó lesz kiírva. Nem lesz meghajtóchip, csak egyszerűen a kellő lábakra adok 220V-ot. Mekkora ellenállás kell ehhez? S mivel csak ezt fogja kiírni, a 14 egyedi párhuzamosan kötött ellenállást helyettesíthetem egy eredővel? Vagy maradjak az egyedi (szegmens) ellenállásnál?

2018. ápr. 13. 19:38
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

A LED meghajtásához EGYENÁRAM kell.

A hálózati 230(nem 220!) váltófeszültség.

Ha tehát ellenkező polaritásba vált a feszöltség, a dióda lezár, áram ne folyik, az ellenálláson feszültség nem esik.

Következik ebből, hogy a LEDeken a 230V csúcsfeszültsége (398,4V)jelenik meg, a kijelződ csillagszóróvá alakul át!

Ne tedd!

2018. ápr. 13. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
80%
Építettél te eddig bármilyen elektromos eszközt, szerkezetet? Mert nagyon úgy néz ki, hogy még nem.
2018. ápr. 13. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Vigyázat! Most konkrétan LED-ről beszélünk, vagy "világítóról"? Csak azért, mert az LCD váltóáramú!
2018. ápr. 13. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem írd le pontosan milyen kijelzőről van szó és talán kapsz a tanácsot, ötletet , hogy mit csinálj.

A közvetlen 230V-os hálózatról történő meghajtást pedig saját biztonságod érdekében felejtsd el.

2018. ápr. 13. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Privátban ugyanezt javasoltam, mobiltöltövel.
2018. ápr. 13. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Nem nagyon értem az aggódás okát. Számtalan hálózati villanykapcsoló létezik beépített leddel, amelyik 220 V-tal megy, hiszen egy villanykapcsolóban az van. Sorba van kötve a leddel egy ellenállás (méretezve), amelyik korlátozza az áramot. Mivel egy leden x áram folyhat át, úgy kell megválasztani az ellenállást, hogy jó legyen, ennyi az egész. Mi ez a hiszti? Az hogy váltóáram, annyit tesz, hogy 50-szer kialszik és felgyullad másodpercenként, de mint ahogy a villanykapcsolók ledje sem villog vagy vibrál, az én kijelzőm sem fog. Egyébként egy beépített fali villanykandallóról van szó és nem akartam túlbonyolítani a dolgot trafóval, egyebekkel. Ezt láttam a legegyszerűbbnek. Értem én hogy itt mindenki mikroelektronikában gondolkozik, de nem látom, miért nem jó az én megoldásom. Természetesen senki nem nyúlkál bele, megvan a magamhoz való eszem, hogy ne érjen áramütés. Vagyis visszatérve a kérdéshez: mekkora ellenállás kell egy ledhez, hogy 220V meghajtsa?
2018. ápr. 13. 22:16
 7/11 anonim ***** válasza:

14 LEDhez, 20mA-val számolva kell 280mA.

230*0,28/2 = 32W

ledeken ebből 0.448W lesz, a többit az ellenállásnak kell elvinnie.


Azért osztottam 2vel, mert a szinusznak csak a "felét" használja a dióda, ha nem jó, valaki javítson


Szóval a kérdésre: elég nagyméretű.

azt hogy hány Ohmos fogalmam sincs mert nem írtál semmi adatot


+ledeket nem kötünk ellenállás nélkül párhuzamosan, főleg ennyit nem


senki nem ajánlott mikrokontrollert


Ha nem látod miért nem jó a te megoldásod, ne csináld.

2018. ápr. 13. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

A villanykapcsolókban glimmlámpa van, nem led.


Élet- és tűzveszélyes az, amire készülsz. Főleg, mivel egyértelmű, hogy közöd nincs se az elektronikához, se az elektrotechnikához.

2018. ápr. 14. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Oké, meggyőztetek. Akkor lesz benne egy mobiltöltő, amivel táplálom a kijelzőt. Na ezért érdemes idejárni, mert mindig tanul az ember. Köszönöm mindenkinek, zöld kezek erdeje ment.
2018. ápr. 14. 06:30
 10/11 anonim ***** válasza:

Jó a levezetésed csak elfeledkeztél a LEDek zárófeszültségéről ( amikor a hálózati feszültség negatív hulláma záróirányban feszíti elő a LED diódákat ). Mivel továbbra sem írtál pontos típust, imhol egy kapcsolási rajz:

[link]


Azért javasolják többen is, hogy ne közvetlenül a hálózattal piszkálódj mert ha nincs tapasztalatod akkor könnyen rosszul sülhet el a dolog.

2018. ápr. 14. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!