Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » A boltok bejáratánál lévő...

A boltok bejáratánál lévő áruvédelmi lopásgátló kapuk miért indulnak be ilyen helyzetben?

Figyelt kérdés

Ma délután Tescoban vásároltam apámmal. Én kb egy méterrel mögötte mentem, amikor bementünk a boltba. A bejárati áruvédelmi kapunál ő előttem ment át és nem is volt semmi probléma, de amikor én mentem át, pont akkor jött kifelé egy másik ember is, akivel ugyanabban az időpontban értem egyvonalba a kapuval és a kapu elkezdett pittyogni. Megálltunk egy időre, de senki nem szólt, ezért én mentem tovább a boltba befelé, a másik ember pedig kifelé.


Én végig tudtam magamról, hogy NEM loptam el semmit.


Ha már a bejáratnál is elkezdett pittyogni, az azt jelenti, hogy valami más baj van. Meg amúgy ha valaki, tegyük fel, ellopott valamit, miért menne vissza zsebében a lopott holmival a tett helyszínére?


A vásárlás ideje alatt senki nem jött kikérdezni. Amikor kimentünk a boltból, akkor vittem a kosarat, amiben a termékek voltak és akkor is elkezdett pittyogni. Megnéztük külön a kosarat és benne a termékeket, de akkor nem pittyogott. Utána felszólítottak, hogy ürítsem ki a zsebeimet. Mindegyik zsebemből kiraktam mindent, de nem volt benne semmi olyan, ami beindíthatta volna. (Zsebkendő és maszk volt benne. Meg a sapkám, ami megvan már 5 éve és nincs rajta címke, meg vonalkód sem és nem is Tescos.)


Utána a kabátomat is ellenőriztük, de akkor nem pittyogott. A nadrágzsebeimben se volt semmi. Még rágógumipapír se meg blokk se.


Utána apukámat is leellenőrizték, de nála sem pittyogott.


Nálam akkor is pittyogott, amikor kabát nélkül voltam. A cipőm Hervis-ből van, a pólóm és a pulcsim kínai boltból, a gatyám Tesco-s, de évekkel ezelőtt vettük és kivágtuk belőle a címkét, vonalkód sincs rajta. Az alsógagyám szintén Tesco-s, de abból is kivágtuk a címkét meg évek óta vettük. A zoknim kínai boltból van.


Itt most csak élelmiszereket vásároltunk. A ruházati részlegnek a közelébe se mentünk.


Végül aztán elengedtek, mert nem találtak semmit, de nekem ez olyan volt, mint egy rémálom, mivel nem tudtuk meg, mi okozta a pittyogást. Egy lezáratlan ügynek érzem és ha most megtörtént, akkor máskor is megtörténhet.


Lehet, hogy a szervezetemben van valami olyan dolog, ami beindíthatta? Nem szokásom vonalkódokat meg jeladókat enni.


És még egyszer hangsúlyozom, hogy NEM loptam el semmit. Nem volt nálam korábbi vásárlásból származó blokk sem, rágógumi papír sem. Előtte nem voltunk másik boltban.


Mi a fenéért történt ez?



#Tesco #biztonsági őr #riasztás #Áruvédelmi lopásgátló kapu
2021. dec. 22. 17:18
1 2 3
 1/22 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy valamelyik biztonsági őr unatkozott vagy valaki meghackelte a rendszert?
2021. dec. 22. 17:25
 2/22 anonim ***** válasza:
67%
Nekem is volt ilyen állítólag a cipőben lehet olyan vonalkód ami bele van varrva és nem látod. Lehet nem csippantották le amikor vetted.
2021. dec. 22. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 Szirty ***** válasza:
82%

Ha befele menet riasztott a lopásgátló, akkor én a következőket tettem volna:

Újra átmegyek a kapun hogy megbizonyosodjak róla miattam riasztott.

Ha igen, akkor nyilvánvaló okokból feltételezném hogy vásárlás után kifele is fog riasztani, ami előreláthatóan egyértelműen bonyodalmakat fog okozni. Ezért még vásárlás előtt megkeresném a biztonsági szolgálatot hogy gombot varrjanak az ügyre.

2021. dec. 22. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
88%
Dolgoztam üzletben. A cipőben is lehet valami. Egy kisfiú cipője mindig besípolt. Próbàltuk lehúzni, de nyilván a mi gèpünk nem vitte, mert nem olyan típus volt, ami jó lett volna. A végén az anyuka mondta, hogy nem hasznàljàk a cipőt csak Jàtszani, mert mindenhol besípol.
2021. dec. 22. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
88%
Pontosan, ahogy a 3. hozzászóló írja. Legközelebb, ha ilyen előfordul, akkor azonnal menj oda a biztonságiakhoz, így valószínűleg megspórolod magadnak ezt a kellemetlenséget ismét.
2021. dec. 22. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
90%
Ilyen nálunk a Rossmann bejáratnál van. Megyek be, sípol a lopásgátló, biztonsági őr odasiet és kérdezi: Deichmannos cipőd van? Mondom, igen. "Akkor mehetsz." :D
2021. dec. 22. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
84%
Valamelyik ruhadarabodban van egy ilyen "matrica" szerű, a lopásgátló, és elfelejtették deaktiválni a kasszánál, amikor vetted, ezért is csipogtál be már befelé. Van a biztonsági őröknek elég dolga így karácsony előtt, nem csinálnak maguknak plusz munkát mókából.
2021. dec. 22. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
68%

Amikor vettétek a ruhát valószínűleg az eladó nem húzta le rendesen a vonalkód olvasóval a kódot, és ezért. Volt ilyen, kabát csipogott be egy tininek boltba, aztán a bolti eladó húzta le a kabátját élelmiszerboltba, és utána sajnálta is szegényt, hogy azóta nem húzták le neki, mióta vette.


Nekem is volt ilyen fősulisként, könyvtári könyvek miatt a dm-be, kérdezték van-e nálam könyvtári könyv, és mondtam, hogy igen meg is mutattam.

2021. dec. 22. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
84%
Azért nyilván nem fognak levetkőztetni mert a ruha árus valamelyik ruhádról vagy cipődről nem húzta le a vonalkód olvasóval a vonalkódot rendesen.
2021. dec. 22. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
79%
+1 a Deichmannos cipőre. Mi is szívtunk vele, de van amelyik üzletben bejelez van amelyikben nem.
2021. dec. 22. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!