Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Ha felcsatlakozik(nak) a...

Ha felcsatlakozik(nak) a szomszéd(ok) a wifimre telóval, elképzelhető az, hogy az én google fiókomba lép be, ha ki van nyitva éppen?Vagy csak az én keresőmet tudja használni?

Figyelt kérdés

#internet #adatlopás #laptop #google fiók feltörése
2021. dec. 23. 15:24
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Csak a wifit használjam nem a telefonodat.
2021. dec. 23. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Lehet hülyeséget kérdezek, de azért szeretnék segítséget kérni, mert digitális analfabéta lévén fogalmam sincs mi történik. A google előzmények közt voltak olyan oldalak, filmesek is, amit nem kerestem fel, pláne nem abban az időpontban.Ketten használjuk a fiókot, de a másik fél sem keresett rá ezekre.Ha belép a wifire a szomszéd okostelefonnal, akkor az én keresőmet kénytelen használni, vagy hogy van ez? Valaki magyarázza el légyszi.Köszönöm!
2021. dec. 23. 15:31
 3/15 A kérdező kommentje:
Akkor tehát az nem lehet, hogy be tud lépni a google fiókomba, ha az meg van nyitva?
2021. dec. 23. 15:33
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Te csak internetet biztosítasz. A te eszközeiden lévő programokhoz macerás lenne a hozzáférés. Ahhoz konkrétan fel kellene törni az eszközeidet és azon keresztül keresni valamire, ami elég komplikált és feltűnő.

Változtass egy wifi jálszót, hogy ne férjen hozzá a wifidhez sem és gond megoldva.

2021. dec. 23. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Ha feltöri, akkor el is lophat adatokat, ettől félek. Viszont eddig csak ez a furcsa a fiókban. Kicsit félek, hogy ellopja a z adatokat és már későn kapcsolok.
2021. dec. 23. 15:58
 6/15 anonim ***** válasza:
78%
Értetted, amit a 4-es írt, vagy magyarázzuk el más szavakkal?
2021. dec. 23. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
72%
Már az sem tiszta, hogy hogyan szerezte meg a wifi jelszavadat? Azért az nem úgy megy, hogy letöltök egy random programot a netről és az összes környékbeli nem nyilvános wifi jelszó az ölembe hullik!
2021. dec. 23. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Miket tárolsz te a gépeden, kérdező, amit érdemes lenne bárkinek feltörnie? Azért ez elég komoly szakmai ismeretet, hacker tudást igényel, mindemellett pedig büntetendő is...
2021. dec. 23. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Marha! Gyere ide és nézd meg! A google fiókhoz kapcsolódik a gmail és ott bizony vannak frankón ellopható banki adatok, ki-befizetések, de ehhez senkinek semmi köze! Még mindig jó nagy bunkó parasztok vannak itt, akiknek kedvenc szórakozásuk, hogy szemétkednek!A wifihez meg simán lehet csatlakozni és elég gyengusz volt a jelszó, ez már bizonyított, hisz a szolgáltató is megerősítette, kérdésem az volt, elképzelhető-e hogy fel is törték a fiókomat, csak úgy méne alapon, ha már itt vagyok. Felfogták a bunkók is?
2021. dec. 23. 18:30
 10/15 anonim ***** válasza:

Nem tudom miért kaptad fel a vizet. Elég kultúrált válaszok jöttek és jogosak. A szomszédod ha egy átlag ember több 100 munkanapba és nem kevés erőfeszítésbe tellene, hogy feltörje a géped, wifi ide vagy oda. Ezt ugye nem éri meg, hiszen úgy van vele egy átlag ember, hogy nem tárolsz atom titkokat a gépen, nem ér meg semmi erőfeszítést a dolog. Erre utaltak páran, ami teljesen jogos.

Azonban banki adatokat sehol nem tárolunk, csak biztosított helyen papír alapon. Ha a google fiókodban ilyen van tárolva az szívás. Néha több millió felhasználó adatai szivárognak ki a szerverekről és ehhez nem kell a közeledben lenni. Valaki akár valami Afrikai országban is hozzá tudna akkor férni a bizalmas adataidhoz. Az ilyeneket nem ajánlott szinkronizálni, menteni.

Nekem úgy vannak az ilyen fontosabb adataim rögzítve, hogy pendrive-ra ki van írva vész esetére, mert soha nem tudni, de papíron megvan és az amit használok. Ha gépen is le van tárolva onnan is ki tud szivárogni egy random vírussal is, amit szinte bárhonnan össze szedhetsz.



A wifi jelszót miért nem módosítottad azóta?? Pl valami random karaktersorra, amit leírsz lapra, router alá bevágod és kész.

Csak az tud hozzáférni úgy aki tényleg hozzá tud férni a routerhez is.

2021. dec. 23. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!