Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Miért forrósodik az izzó...

Miért forrósodik az izzó foglalat és az izzó?

Figyelt kérdés
Odalent a kazánházban van ez egyedül, ott is csak az egyik villanynál (kettő van, két külön áramkörön is van a kettő.) Általában sötétedés utántól este 20-21 óráig fel van kapcsolva , mert a kutyám ott alszik a télen a hidegben és utálja a sötétet. Éjszakára a másikat kapcsolom fel, amiben csak a legkisebb egy wattos izzó van, hogy ne legyen full sötét, pici fény legyen. Amelyik melegszik az egy szerintem beltéri lámpa, zárt. Van benne ez az ezüst fólia szerű dolog. Ennyit tudok róla .Próbáltam már bele olcsó, drága, kisebb, nagyobb fényű izzót, mind egy óra alatt full forró lesz, legutóbb egy izzót már kivégzett, elkezdett vibrálni. Kicseréltem, kb most két hét telt el, egy újabb izzót vágott ki, arra lettem figyelmes ma, hogy kapcsolom a villanyt és nem ég. Arra fogtam először, hogy az előző izzó már régi volt, mert itthon találtam és azért égett ki, de a most beletett izzó is tűz forró. Próbakép át raktam a másik lámpa foglalatba az izzót, ez oldalfali, kültéri, sima egyszerű lámpa. Ez közvetlen az ajto mellett van belül, ott pedig oldalt vannak lyukak és szellőzők gyartva a nyílt égésterű kazán miatt, és ott maximum langyos az izzó. Rossz a melegben ez a zárt beltéri lámpa? Kb 18-19 fok van ) Rakassak fel kültérit? Vagy nézessem át a vezetékelést? Fura szaga is van az izzóknak mikor forró és a szag jó ideig érezhető rajta.

2022. jan. 3. 21:43
1 2 3
 1/23 A kérdező kommentje:
Sőt, ahogy utána néztem ez is kültéri mégis. [link] , ilyesmi van fent
2022. jan. 3. 21:47
 2/23 anonim ***** válasza:
83%
Addig hívj ki egy villanyszerelőt - sürgősen - amíg le nem ég a házad!!!!!!!!!!!
2022. jan. 3. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
83%
Ha a kazánházban gyullad ki, észre sem veszed csak ha már hatalmas a baj!
2022. jan. 3. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:
Mindenképp hívok, addig nem használom a villanyt ott. Meghalni nem akarok. Bár máshol nincs ilyen, megnéztem mindent. Tavaly lett felújítva a teljes villamos hálózat, rendes regisztrált villanyszerelő csinálta, akit a környéken alig lehet elérni, mert annyi a melója. Teljesen új minden. Mivel aluminimum vezetékek voltak, minden cserélve lett
2022. jan. 3. 22:04
 5/23 A kérdező kommentje:
Most figyeltem meg, hogy 3 vezeték van a lámpánal, egyik csak szabadon lóg. Piros bekötve, kék bekötve, egy sárga-zöld csak lóg ott. Ez lehet a baj?
2022. jan. 3. 22:05
 6/23 anonim ***** válasza:
88%
Az nem gond, az csak földelés.
2022. jan. 3. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
81%

Lehet hogy valamit hibázott a szerelő, ne kockáztass!

Ha forrósodik az MINDÍG bajt jelent!


Tényleg ne használd!


Köszönöm 🙂

2022. jan. 3. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
63%

Nincs rendesen bekötve, mármint nincs rendesen rögzítve a vezeték… PE-nek ott kell lenni, de lógnia nem szabadna.

Hívd vissza a szerelőt és nézze meg!

2022. jan. 3. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:
Mindenképp szerelő lesz. De rohadt jó, mert most nézem, hogy a bojler is ezen az áramkörön van… ez a lámpa és a bojler … ott viszont sem szag, sem hiba. Bár azt is furcsának tartom, hogy bojlert simán konnektorba dugta. Igaz a vezetékek nyilván ott is újak, de annyit csinált, hogy a régi bojlerről leszedte a kábelt, rakott rá egy új villásdugót, lecserélte a dugaljat egy újra és kész…. Sajnos régi ház, padláson van kialakítva a villamos rendszer, ott van fent a kötődoboz is..azt mondták, hogy ezt így is lehet szakszerűen újra húzni ..A gáz Cirkó is 1 kültéri dugaljba van bedugva, egy darab B6 kismegszakítóval (elvileg fix bekötés kéne és C 4 vagy C6) Úgy van 25 éve, eddig még nem történt vele semmi gond. Fi Relé van, de csak az óra szekrényben, és minden kismegszakitó (10 db) a villanyórában C16 (az Elműe 25). Tehát nincs külön B, meg C ahova az kellene … 😟Kezd santítani nekem ez a szakértelem, így bővebben olvasva dolgokat a neten…
2022. jan. 3. 22:52
 10/23 anonim ***** válasza:

Ez durva. Sajnos én maffiózó szintű villanyszerelőkkel találkoztam (Z. megye) durván, hatalmas pénzekkel lehúztak, pocsék munkát végeztek stb.


Lényeg : nézd meg hogy ez a fazon ki? Mi? Egyáltalán hitelesített, úgynevezett regisztrált villanyszerelő?


Szerintem fotózz le MINDENT! Akár tanú al vagy filmmel!

2022. jan. 3. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!