Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Az arduino mennyire alkalmas...

Az arduino mennyire alkalmas kezdetleges humanoid robot tervezéshez ?

Figyelt kérdés
2022. jan. 4. 14:28
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Mi a cél. A humanoid egy forma. Az arduinó egy számítógép. Ha a cél egy minimális autonom vezérlés lehet jó. Ha komoly automatikát szeretnék, akkor is lehet jó: Az automatika asztali gépen, vagy felhőben fut az arduino csak az utasításokat hajtja végre.
2022. jan. 4. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Egy egyszerű humanoid robot ami képes járni illetve fogni. Elsődlegesen irányítható lenne controller el,és majd idővel jönne a komolyabb fejlesztés
2022. jan. 4. 15:11
 3/7 anonim ***** válasza:

Csak kis lépésekben haladj.

Ne keverd.

Ha arduinot akarsz, ne humanoiddal kezdd.

Ha humanoidot akarsz, ne arduinoval kezdd.

2022. jan. 4. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Szirty ***** válasza:
100%

Mivel feltetted a kérdést, úgy gondolom az elején jársz, ötlet szinten.

Ha arduinoval akarsz ismerkedni akkor először villogtass egy LED-et.

Utána csinálj futófényt.

Meg kell ismerned. Anélkül nem fog menni...

2022. jan. 4. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat. :) És igen még most szeretnék megismerkedni a technológiával, és egyben az az ötlet jutott eszembe, hogy egy ember kinézetű robotot szeretnék építeni majd idővel ha eljutok arra a szintre, ami úgymond kezdetleges szinten tud járni a két lábán, kézzel kezdetlegesen tud fogni stb stb :) A SimulIde nevű programba próbálok szimulálni kissebb dolgokat (Servo mozgatás stb) Mégegyszer köszönöm a válaszokat, és várom az építő jelegű tanácsokat :)
2022. jan. 4. 18:23
 6/7 anonim ***** válasza:
Hasonlót úgy csináltam (ne számoljunk utána mikor, akkor még a lyukkártya volt az adathordozó), hogy két lendkerekes autó volt a lába, A lendkerékbe reszeltem kis hornyot, és egy kis villanymotorral hajtottam. Az így kapott hatalmas nyomatékot akkor (még) nem tudtam kezelni. (Teljesen analóg volt)
2022. jan. 4. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

tavir.hu-t ajánlanám talán, állítólag nagyon jó, én is szeretném kipróbálni majd egyszer, csak most semmi időm sincs mikrokontrollerezgetni.

[link]

2022. jan. 6. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!