Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Alternatív villany kapcsolás...

Alternatív villany kapcsolás a szobába állítható fényerővel?

Figyelt kérdés
van olyan led egység amivel meg lehet azt oldani hogy egy alternatív kapcsoláshoz belehessen pluszba kötni egy távirányítóval müködtethető lámpát? egy lámpa van, a két kapcsoló és egy távirányító amivel a fényerőt állítani lehet. ha tudtok valami ehhez hasonló megoldást az is jó.

#villanyszerelés #szobavilágítás
2022. jan. 5. 19:54
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem egészen értem, mit akarsz… 2 helyről akarsz kapcsolni egy led-et, amin távkapcsolóval akarsz szabályozni fényerőt?
2022. jan. 5. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
lényegében igen. egy szobában 2 ajtó van és mindkét ajtónál egy kapcsoló. és nem csak a fényerőt lehet szabályozni a távirányitóval hanem fel/le is lehet kapcsolni a fényt.
2022. jan. 5. 20:09
 3/8 anonim ***** válasza:

Van olyan lámpa, amit távirányítóval vezérelhetsz. Le is tudod vele kapcsolni, így nem kell a kapcsolókat sem birizgálni. Ha mégis kikapcsolnád, attól még megjegyzi az utolsó állapotát.

Kereséshez inkább egy keresőt használj, mint ezt az oldalt.

Vagy menj be egy háztartási-villamossági boltba.

2022. jan. 5. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

ilyet keresel, ha jól értem

[link]

2022. jan. 5. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Simán működik ugyanúgy, mint szimpla kapcsolóval.
2022. jan. 5. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Szirty ***** válasza:

"...így nem kell a kapcsolókat sem birizgálni"


...csak a távirányítót megkeresni a sötét szobában miután belépsz valamelyik ajtón :)

2022. jan. 5. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Pont ma küzdöttem egy ügyféllel.

Festés előtt áll. Javasoltam neki hogy a szerelvényeket leszedem, mert az ő elképzelése szerint a festés után kellett volna a régiek helyére tenni az újat, hogy az újak ne legyenek festékesek, a réginek meg nem árt. Mondtam neki, hogy a már eddig rébézésre 5x körbefestett kepcsolókat hatodszor is körbefestik, és utána kell leszednem, nagy eséllyesl tenyérnyi sérülések lesznek az új festésen és garantáltan nem fog takarni nyomtalanul az új szerelvény. Lelazítotam a szerelvényelet, a vezeték csatéalozásokat leszalagoztam, hogy a festő ne tudjon veszélyes részt érinteni, és használható maradjon lehetőleg minden (olcsó festő van, nincs reflektora amivel magának világítana ahol kell). Ezzel egy időben sikerült is feltárni, hogy mindenfelé csak 2 szál vezeték van a konnektorokban, mondom neki, hogy panelházról lévén szó, elég macerés utólag megoldani, behúzni garantáltan nem tudom a falba, csak a falon kívül lehetne megoldani (nem volt betervezve villanyszerelés), de azt még azért festés előtt lenne érdemes megcsinálni, hogy ne fájjon ha összecsunyázom a falat.

Válasz: Azt nem lehet utána megcsinálni, mert holnap jön a festő?

Lefagytam.

Mert eredetileg úgy keveredtem oda, hogy a régi gáztúzhely helyére villanysútős szerkezet került, és kössem be neki. Ja, de ott sosem volt áram annak előtte. De ha már ott vagyok ... le kellene cserélni a kaláselosztót, mert ha most nincs lecserélve, akkor később csúnyal lesz a helye ha leveszem. Meg akkor szereljem már le az összes lámpákat is, hogy ne legyen festékes.

Szóval egy műszakot lenyomtam elég jó tempóban, csak azért, hogy előkészítsem valamennyire a terepet. Este 9-kor mire végeztem, azt mondja, milyen jó hogy megvan, mert mahd ezt a konnektort innen úgyis le kellene majd szerelni, és egy másikat csinálni máshova. Ökölbe szorult az agyam tőle, de ránéztem, és látszott hogy hiába is mondok el neki segítő infókat, alapvetően nem tud vele mit kezdeni.

És bocs az off-ért, csak a kérdező is hasonlónak tűnik.

Számtalan megoldás és lehetőség létezik, de nem tudjuk valójában a kérdező mit szeretne pontosan. Az sejthető, hogy készen kapható dolgot keres, amibe beköt 2 vezetéket és úgy működik, ahogy ő azt elképzelte. De mi nem tudjuk a kérdésből hogy pontosan mik az elvárásai a megoldással szemben.

A két kapcsolóval működtetett lámpát ha felkapcsolja, azzal együtt kapjon áramot egy újabb lámpa, amit ezen felül szabályozóval lehet befolyásolni? És amikor az eredeti lámpa nem ég, akkor az újabb, szabályozhatóra nincs szükség egyáltalán? Nem is szeretné, ha az eredeti lámpa nem ég, az új távirányítóst mégis be tudja kapcsolni a távirányítóval?

Csupán a meglévő rendszer mellé szerene egy lehetőséget, hogy amikor felkapcsolja a lámpát az alternatívak valamelyikével, a távirányítóval plusz egy fényt még mellé tudjon kapcsolni, dimmelni, ha úgy van rá szüksége?

Az sem mindegy, hogy mi a fontosabb, hogy olcsó legyen, hogy akár ő maga is be tudja kötni, vagy a funkcionalitás az első, és akár átvezetékeli a meglévő kapcsolást, stb. Mert vannak spéci cuccok, de ehhez pl. eléggé át kellene kötni, és a jelenlegi kapcsolókat is nyomógombra kellene cserélni:

[link]

Szóval ez egy komplexebb kérdés mint amilyennek a kérdező gondolja.

De nyilatkozzon ő.

2022. jan. 6. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Szirty ***** válasza:
Az emberek addig egyszerűsítenek egy problémát, amíg nem tudnak vele mit kezdeni :)
2022. jan. 6. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!