Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Mitől “okos” egy eszköz? Ez...

Mitől “okos” egy eszköz? Ez valami magyar specialitás?

Figyelt kérdés

Angolban meg németben vagyok otthon, de sosem hallottam, hogy “schlau” vagy “clever” lenne az eszköz. Csak simán smart. Miért találták ki, hogy ez pint az okos? Persze, valami 28. szinonimaként benne van a szótárban, de én inkább ilyen praktikus, ügyesként ismerem.


Vagy ez olyan mint a Fuckup with marmalade?



2022. jan. 19. 18:03
1 2 3 4
 1/39 Szirty ***** válasza:
28%

Most a szó jelentése a kérdés, vagy az eszköz tulajdonságainak mibenléte amire alkalmazzák?


Az utóbbi főleg marketing okokra vezethető vissza.

2022. jan. 19. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 A kérdező kommentje:
Inkább a szó érdekelne. Bár lehet akkor más kategória lenne?
2022. jan. 19. 18:09
 3/39 anonim ***** válasza:
63%
A smart inkább ügyest jelent, csak valószínűleg úgy gondolták úgy 20 éve, hogy az ügyestelefon hülyébben hangzik. Ezután egyre több terméktípusra kezdték ráragasztani ezt a címkét, néhány esetben megkérdőjelezhető (azaz nyilvánvalóan marketing) okból. Pl. egy okosmérleg gondolom elküldi a súlyod egy mobilalkalmazásnak, nem kell folyton begépelni, ha nyilván akarod tartani... Sok esetben ilyen mobilos kapcsolat a címkeragasztás oka.
2022. jan. 19. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 anonim ***** válasza:
28%
Bocs, csak most olvastam a hosszabb részt...
2022. jan. 19. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 A kérdező kommentje:
4 semmi baj, legalább nem befolyásolt. :)
2022. jan. 19. 18:46
 6/39 anonim válasza:
3%
Én úgy tudom hogy akkor okos, ha érintőképernyős a telefon/óra
2022. jan. 19. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 Vortrex ***** válasza:
56%
A smart jelző a funkciók internettel való összefonódását jelöli. Anno a nyomógombos blackberry-k is smartphone-ok voltak, mert volt rajtuk email, böngésző, naptár/névjegy szinkronizáció, pedig mai szemmel nézve egy faék. Szerintem magyarul se rossz a fordítás. Azáltal okosabb egy eszköz, hogy több funkcióval rendelkezik a társainál, és a marketing miatt ezek jellemzően internetes funkciók.
2022. jan. 19. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 anonim ***** válasza:
28%
IoT eszközöket is nehéz magyarosítani.
2022. jan. 19. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 A kérdező kommentje:
A bigyók internetje? 😂
2022. jan. 19. 20:28
 10/39 anonim ***** válasza:
0%
Na ne viccelj, nem hallottál még smartphone-ról?
2022. jan. 20. 03:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!