Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Napelemet úgy is tudom használ...

Napelemet úgy is tudom használni házon hogy ha nincs bekötve áram?

Figyelt kérdés
Mi történik ha túl töltődik? Vagy akkura kell tegyem ? Illetve ha rá is van kötve a rendszerre, és egy viharban elmegy az áram, akkor amit a napelem termel az akkor is ott van nem?

2022. febr. 1. 17:26
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha túltöltődik? Az olyan, mintha a Csillagkapu Atlantiszban néznénk a naqahdah bomba robbanását.
2022. febr. 1. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Szirty ***** válasza:
100%

Önmagában a napelemet nem.

De vannak ún. sziget üzemű rendszerek. Az nincs kapcsolatban a villamos hálózattal, de van áramod.


"viharban elmegy az áram, akkor amit a napelem termel"


Viharban a napelem nem termel, mert ahhoz napsütés kell, ami viharban nincs.

De ha a sziget üzemű rendszered akkumulátoros, akkor a korábban megtermelt energia kivehető az akkukból.

2022. febr. 1. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Ésss speciális akksi kell hozzá?
2022. febr. 1. 21:46
 4/5 anonim ***** válasza:

Jól mondják előttem. Kétféle rendszer van, sziget rendszerű és hálózatra kötött. A sziget rendszer előnye, hogy mindig van áramod, mármint ha az akksik fel vannak töltve. Ellenben ha éppen olyan nap van, előfordulhat, hogy áram nélkül maradsz. A hálózatra kötött rendszer előnye pedig, hogy ha éppen a nap nem süt, (pl este) is van áramod. Utóbbinak hátránya nem igazán van, áramellátás szempontjából. A hátránya ott van, hogy ennél a megoldásnál bizony a szolgáltató számláz(hat) feléd mindenféle szolgáltatásokat. (Készenléti díj, hálózathasználati díj, csak mert fizess díj, stb.) Ráadásul, ha a hálózatból is kell vételezned áramot, akkor azt még ugyanúgy fizeted mintha nem lenne napelemed.

Egyébként hálózatra kötött rendszernél is előfordul áramszünet! Csak gondolj bele! Ugyan azt a hálózatot (madzagot) használod, mint a szomszédod. Ha a központ lekapcsolja az áramot a szakaszotokon, mert pl. éppen karbantartást végez a pózna tetején, a Te rendszered meg termelné bele a dellát a vezeték másik végéről, akkor szerencsétlen lobogna az oszlop tetején. Éppen ezért ilyenkor az inverter lekapcsolja a termelést nálad is! Tehát hiába van napelemed, ha áramszünet van, akkor bizony nálad sem lesz áram. Úgy emlékszem, mintha már hallottam volna olyan inverterről ami hybrid rendszerű. Azt csinálja, hogy van akksid is, meg a hálózatra is rá vagy kötve. Ha a központ nem szolgáltat áramot, akkor a Te rendszeredet teljesen leválasztja a hálózatról és az akkumlátorról továbbra is ellát téged árammal. De lehet, hogy ilyet csak álmodtam.. :)

A sziget rendszerről meg még annyit érdemes talán megemlíteni, hogy akkora akkurendszert kell mellé kiépíteni (hogy legyen egyáltalán értelme), hogy már többszöröznöd kell a rendszered bekerülési költségét, ezért tényleg csak olyan helyen érdemes ilyet csinálni, ahol tényleg nincs más megoldás (pl nyaralóban, ahol nincs kiépített közmű). Amúgy nem vok szakember, csak van egy napelemem és anno utánaolvasgattam ezeknek.

2022. febr. 3. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Zsiir, köszi!
2022. febr. 4. 14:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!