Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Létezik porbeles aluminium...

Létezik porbeles aluminium hegesztő huzal? ha igen hol lehet kapni?

Figyelt kérdés

lenne hegesztendő aluminium itthon, viszont nem szeretnék kiadni vagyonokat argonra és palackra amikor évente ha kétszer használom

nézegettem bevonatos aluminium elektródát, de az is olyan hogy 15 ezer egy csomag és nekem felesleges akkora menyiség, 5-10 szál bőven elég lenne

eléggé eldugott helyen lakok, kis város. kifejezetten hegesztő szaküzlet legközelebb 50km, környéken nem ismerek senkit aki otthon tudna alut hegeszteni, olyan ismerősöm van aki céghez betudná vinni megmaszekolni, viszont nem akkora dolog ez amit csak úgy zsebben bevisz az ember.



#hegesztés #porbeles huzal #aluminium huzal
2022. febr. 7. 10:41
 1/3 anonim ***** válasza:

Hát szerintem ez kapufa. Az alu nem olyan mint a vas, hogy jó eséllyel meghegeszted “valami” általános alupálcával. Gondolom a porbelessel sincs ilyen univerzális.


Awi-val lehet hegeszteni, leginkább akkor ha ismerjük a munkadarab összetételét, és közel azonos ötvözettel kell próbálkozni.


Sima alupálcával még nem láttam szép varratot.

2022. febr. 7. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ellenben marhajól keményforrasztható.
2022. febr. 7. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Porbelesről nem tudok, de némelyik hegesztőboltban lehet venni szálanként is elektródát. Viszont bevont elektródával inkább csak 3 mm anyagvastagság fölött érdemes próbálkozni. A vékonyabb anyagot elég nehéz vele összevarrni.
2022. febr. 7. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!