Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Első elektromos gitár?

Első elektromos gitár?

Figyelt kérdés

Alapvetően mindig is érdekelt, rock fan vagyok és most amúgy is pont hobbit keresek amivel elütöm az unalmas óráimat.


Semmilyen hangszeres múltam nincs, ez lenne az első.

Tapasztaltaktól kérnék segítséget, hogy mégis milyen márkájút és típusút válasszak, mivel annyi van, hogy az agyam eldobom :D

(Yamaha amit szegről-végről ismerek, ezen kívül máshol még ezt a Fender-t vagy mit és a Gibson-t írták)


Keret olyan 100.000Ft lenne a gitárra (flexibilis az összeg, de ahogy néztem ennyiből már elvileg kapni normális kezdőt) + az erősítő, táska meg miegymás ami kellhet.


Pár favorit bandám amiknek a számait szeretném megtanulni játszani, hátha segít a gitár ajánlásnál:

- Linkin Park

- Hollywood Undead

- Green Day

- +1: Egypt Central-nak van a Citizen Radio száma amit még szívesen megtanulnék.

- Van még egy csomó másik, de stílusban kb ezekre kell gondolni.


Ezt néztem én, mint hozzá nem értő laikus, viszont itt GYK-n más kérdések alatt eléggé lehúzták:

[link]

(Tudom, ez pont annyi szettben, mint amennyit amúgy is gitárra szánnék és tudom az ilyeneknél nem a legjobb minőséget pakolják egybe a keret miatt - mégis valahogy csomó 5 csillagos értékelése van // plusz ugye ez valami csehszlovák bolt szóval nincs helyben se meg a garancia is ratyi lehet)


Röviden ennyi lenne, talán még ha a gitár mellé ajánlanátok megbízható hangszerboltokat, ahol mondjuk van is helyben készlet ha besétálnék körbenézni, az nagyon jó lenne.


Előre is köszönöm a segítséget!



2022. febr. 10. 00:14
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
50%
Én is ugyanúgy vagyok mint te, Les pault ajánlom
2022. febr. 10. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 anonim ***** válasza:
65%

Bocsi mindig be vagyok állva a gitáros kérdéseknél xdd


Harley benton-t akartam írni!

#1

2022. febr. 10. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 anonim ***** válasza:
61%
+1 a Harley Bentonnak 🤘
2022. febr. 10. 02:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 A kérdező kommentje:

Na ha már ennyien írtátok a Harley Benton-t ránéztem az oldalukra.


Elsőre ezt néztem ki a palettából:

[link]

Árban totál nem vészes és a rockos sample is tök okés volt nekem. Ellenben a nyaka eléggé tescos hatású :D Nem tudom csak képen ilyen vagy a valóságban is gagyi-e.


[link]

Ez külsőre brutál tetszik, viszont nem tudom mennyi különbség van a kettő között. Meg annyira új, hogy sample sincs fent.


[link]

Ez szintén tetszik, hangja is tök okés, árban szintén bőven a keret alatt van. Aztán, hogy most ez 62 az meg 62mn nem mond semmit :D


De ha van konkrét típus amit ajánlanátok arra is ránéznék :D

Valamint ha bármelyik általam belinkeltet ismeritek véleményt is szívesen fogadok.

2022. febr. 10. 02:54
 5/40 anonim ***** válasza:
100%

[link]


LTD-k is jók ha már metálkodni kell


[link]

2022. febr. 10. 04:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 anonim ***** válasza:
84%
De a helyedben inkább elmennék valami hozzáértő ismerőssel rendes bolta és ott kipróbálni párat. Kifogsz egy xardarabot aztán elmegy a kedved. Be is kell valószínűleg állítani, mert ha magas a húr akkor nem kényelmes. De csak egy tipp ez is
2022. febr. 10. 04:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 A kérdező kommentje:

Metálkodni semmiképp sem, annyira nem rajongok a műfajért.

Maradnék a rocknál és a fentebb említett bandák stílusának környékén.


-


Sajnos egy ilyen ismerősöm sincs.

Így marad a "B" terv és megpróbálok találni egy olyan hangszer boltot/áruházat ahol van kínálat, esetleg van a későbbi kinézett/ajánlott modellből és feltételezhetőleg olyanok dolgoznak ott, akik konyítanak is a témához.

2022. febr. 10. 04:21
 8/40 A kérdező kommentje:

Még őt néztem, külsőre ez tetszik még.

Van még ebből a piros ami jobban tetszene, de annál (ami a lentebb linkeltnél fekete rész) az a díszítés vagy mi ilyen csillámos mintás hányinger.

Yamaha név nem noname számomra, ezt legalább ismerem is valamennyire, ahogy én tudom nem egy gagyi márka és közel 120-ért rossz sem lehet.


[link]


De ja, mint tű a szénakazalban olyan ez a gitár téma..

2022. febr. 10. 04:26
 9/40 anonim ***** válasza:
75%
Ne látatlanba vedd netes hozzászólások és vélemények alapján. Menj el gitár boltba és mondd hogy első gitár és szart nem akarsz. 100ért már lesz válaazték.
2022. febr. 10. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 Waff ***** válasza:
61%
Jól írja a 9-es válaszoló. Látatlanból, ilyen-olyan termékvélemények alapján nagyon rizikós gitárt venni. Egy hangszerboltba ha elmész személyesen már sokkal előrébb vagy. És ha megkéred az eladókat, játszani is fognak a gitárokon, hallani fogod melyik hogy szól. Pl a fentebbi hozzászólásaidban linkeltél humbuckeres és single coil-os gitárokat, két külön hangzásvilág a kettő. Én ilyen típusú rockzenéhez inkább humbuckeres gitárt vennék. De még ezenfelül sok szempont van, amit egy hangszerboltban szépen elmagyaráznak. Szóval kalandra fel.
2022. febr. 10. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!