Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Egy három cellás 12.6V LI-ION...

Egy három cellás 12.6V LI-ION BMS hány cellát tud biztonsággal kezelni párhuzamos kötés esetén?

Figyelt kérdés
LI-ION párhuzamos kötés BMS

2022. márc. 6. 19:38
 1/3 anonim ***** válasza:
Az az aksik kapacitásától függ, és a BMS balansz áramerősségétől. Ha túl kicsi a balansz, és napokba tellene hogy kiegyenlítse a cellákat, akkor nem sok értelme van. Lehet külön balanszot kapni 1-2-5-10 amperosat, a BMS mellé külön bekötöd, és meg van oldva a kérdés. Én most rendeltem 10 amperosakat, töredékébe került mintha egy olyan BMS aminek a balansza 10 amper.
2022. márc. 6. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
A BMS-en nincs külön részletezve, hogy mire vonatkozik, csak az van ráírva, hogy 40A. Akkus fúróhoz szerettem volna felhasználni, de kevésnek bizonyult. Terhelés alatt több áramot venne fel mint amit a cellák leadni képesek. Ezért gondoltam, hogy párhuzamosan megnövelem a cellák számát, így növelve az áramerősséget. Hol vásároltad a balanszot?
2022. márc. 7. 08:21
 3/3 anonim ***** válasza:
Nem mondtad hogy 18650-es cellákról van szó. Abból kettőt simán köthetsz párhuzamba, elbírja a BMS. De csak egyforma cellákat használj, lehetőleg újakat, és egy alomból. Egy régi, és egy új cellát még véletlenül se párhuzamosíts. A 10 A balansz 2-300Ah cellákhoz hoz kell, az kicsit másabb kategória mint a 19650-es 2-3 Ah-ja. Ezeknek a kisebb BMS-eknek olyan 30-60 miliamper a balansza, az elég a 3-6 Ah-hoz.
2022. márc. 7. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!