Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Egyéb fogyasztó éjszakai áramon?

Egyéb fogyasztó éjszakai áramon?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Ma este 21:48-kor arra értem haza, hogy nincs áram a lakásban. De semmi.

A biztosíték fel volt kapcsolva, de mégsem tudtam bekapcsolni semmit. Lekapcsoltam a kis megszakítót a villany órában, vissza fel, egy másodpercig, mikor a biztosítékon a kis kapcsoló a feléhez ért, felvillant az áram majd mire teljesen felnyomtam el is ment.

Eléggé rozoga volt az a biztosíték eddig is, arra gyanakszom, hogy tönkre ment.

Néztem, zárlatot sehol nem találtam, se megtört kábelre mutató jelet nem mutatott a multimeter.


A lényeg: Jelen pillanatban eléggé hülye ötletem támadt, mi lenne ha, amíg az e-on ki nem jön kicserélni, addig éjszakai áramról futna legalább a router, hogy valami filmet tudjak nézni. Meg is csináltam, megy róla a router meg jelenleg töltöm a laptopot, telefont. Ebből nekem származhat bármi féle bajom? Meg gyepálhatnak érte? Illetve a "fogyasztóknak" gondolok itt esetlegesen hűtőre, laptopra, routerre, lehet valami bajuk?


Hűtőt azért írtam, mert fasza lenne, ha nem romlana meg benne a több kiló hús. :D


Nincs a házban kapcsoló tábla/érintésvédelem.

Egyedűl a villany órából bejövő áram van direktbe a hozzá szerelt kismegszakítóval.

1 az éjszakai áramé egy a nappalié.


máj. 24. 00:02
 1/7 Szervizmérnök úr ***** válasza:
67%

"Meg gyepálhatnak érte?"

Meggyepálhatnak (egy szó a magyar törvények szerint), ha észreveszik.

Főbenjáró tiltott cselekmény.

Készüléknek nyilván mindegy, ugyanazt kapja.

máj. 24. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%
Nálunk a mosógép megy a vezérelt villannyal.
máj. 24. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Szirty ***** válasza:
100%

A szabályok szerint amennyire tudom ma is tilos vezérelt áramra (éjszakai) mindenféle fogyasztót kötni, meg automatikus átkapcsolást, stb. Bojler, hőtárolós kályha mehet róla.


"1 az éjszakai áramé egy a nappalié."


Ha leplombált megszakítót kötötted át, akkor bajban leszel, mert szabálytalan vételezés miatt irdatlan bírságra lehet számítani.

máj. 24. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Nem kötöttem át kismegszakítót. Konnektorról megy a bojler, amit szintén tudom, hogy szabályellenes, de mikor megvettük a házat így volt alapból, így is maradt.


Mit tudok most csinálni?

Voltak villanyórát leolvasni. Kértem tanácsot, már akkor is rossz volt az a biztosíték. Azt mondta a pali, hogy "aki működik, ne basztassuk, akkor nem romlik el, nem kell még kicserélni" Nem lett basztatva, mégis elromlott. Ha ilyen hibából megromlik 25kiló hús a hűtőmbe, azt a kárt megtéríti nekem valaki? Vagy vegyem meg újra a húst, és még a biztosíték cserét is fizessem?


Illetve jó is, hogy eszembe jutott. Ennek a cserének mi a költsége? Nem találtam konkrét infót azon kívilül, hogy kiszállási díjat számítanak fel.

máj. 24. 10:42
 5/7 A kérdező kommentje:

Egyébként, hogy mindenki szívét nyugtassam, 2órát ment a hűtő maximum, hogy tényleg ne olvadjon ki a hús. :D

Kis keresetű ember vagyok, nekem sok pénznek számít a 300forint is. És azért 25kiló hús nem 300forint, ezt talán nem kell ragoznom.

máj. 24. 10:43
 6/7 anonim ***** válasza:
83%

"Voltak villanyórát leolvasni. Kértem tanácsot, már akkor is rossz volt az a biztosíték."

Ilyen jellegű kéréssel az áramszolgáltatóhoz kell fordulni, ők az illetékesek a kérdésben és nem a leolvasóhoz, aki akár nem is a szolgáltató saját alkalmazottja, hanem szerződött egyéni vállalkozó.

"de mikor megvettük a házat így volt alapból, így is maradt."

Az majd maximum jó viccnek majd jól jön, amikor egyszer a bírság befizetéséről lesz majd szó. Aki a lakás tulajdonosa/üzemben tartója, az felel a villamos hálózata állapotáért is. Ha a te neveden van a lakás, akkor a te felelősséged.

"Mit tudok most csinálni?"

Hibabejelentő.

"Ha ilyen hibából megromlik 25kiló hús a hűtőmbe, azt a kárt megtéríti nekem valaki?"

A hibajavításkor, vagy a bejelentéskor jelezd, hogy ilyen igényed van.

Ha van lakásbiztosításod, ahhoz adhatnak igazolást, amit beviszel a biztosítóhoz és arra fizethet.

" Ennek a cserének mi a költsége? Nem találtam konkrét infót azon kívilül, hogy kiszállási díjat számítanak fel."

Számíthatnak fel. Abban az esetben, ha a te hibád, ha a mérő utáni probléma miatt kell javítani. De azt meg nem is nagyon javítják, azt javasolják, hogy hívj egy villanyszerelőt. Ha pedig az ő oldalukon van javítani, cserélni való, az neked nem kerül költségbe.


Mindezektől függetlenül, az általad elmondottak alapján azt javaslom, hogy kezdj el gyűjteni minél több pénzt a villanyszerelésre, érdeklődj több helyen is a kivitelezések és a munkadíjak költségeiről, hogy ne érjen váratlanul.


Arról nem esett szó, melyik cég szolgáltatási területéről van szó, de példának itt egy nyomtatvány a felmerólő kárigény bejelentésére, mely dokumentumok egyébként beszerezhetők az ügyfélszolgálattól, vagy a szolgáltató honlapjáról is:

[link]

máj. 24. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

6/6

Nagyon köszönöm a részletes válaszokat!

Mai nap felhívtam az E-ON-t, ki cserélték a rossz megszakítót.

Alap vetően a villanyszereléssel nincs problémám.

Meg csináltam eddig is, ismerősömék házát is nagyrész behúztam. Csak ezzel a villanyórás dologgal nem voltam tisztában.

máj. 25. 02:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!