Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Az igaz hogy egy embert be...

Az igaz hogy egy embert be tudnak mérni egy kép alapján?

Figyelt kérdés

2022. márc. 13. 19:35
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Mi értesz bemérés alatt?
2022. márc. 13. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Hogy be tudják mérni hogy ki vagyok és hol
2022. márc. 13. 19:42
 3/14 anonim ***** válasza:
Kevesebb sci-fit olvass! 😂
2022. márc. 13. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim válasza:
Még nem olyan fejledt a mesterséges intelliencia, de szerintem nem annyira elvetemült a kérdés.
2022. márc. 13. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Ha benne vagy az adatbázisban, amiből dolgoznak szerintem lehetséges.
2022. márc. 13. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Én már így is bemértelek.

[link]

2022. márc. 13. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Hát mondjuk ha a Nyugati pályaudvar előtt fotóznak le, akkor elég könnyen bemérhető vagy... :D


De a digitális fényképezőgépek, mobiltelefonok, tabletek által készült képekben a kép mellett sok más adatot is rögzít az eszköz. Ezek között lehet akár helyadat, GPS koordináta is. Ha ezeket a képeket elküldöd valakinek, akkor ő tudni fogja, hogy a kép hol készült.

Aztán ott vannak a térfigyelő kamerák. Ha megnézed a bűnógyi híreket, akkor láthatod, hogy nagyon sok bűnözőt a kamerák képei alapján kaptak el.

Meg vannak olyan nyomozócsoportok is (civilek is) ahol fényképek alapján próbálnak elkapni bűnözőket. Olvastam egy cikket amiben egy kiskorúakról képeket készítő és terjesztő csoportot buktattak le. A képeken nem volt sokminden az alanyokon kívül, mégis sikerült beazonosítani a készítés helyét és ezáltal a készítőket is.

Szóval ha nagyon meg akarnak valakit találni, akkor az sikerülni fog.

2022. márc. 13. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 Szirty ***** válasza:
100%

"Hogy be tudják mérni hogy ki vagyok és hol"


Az előbbi felismerés, nem mérés alapján történik.

Azt az információt hogy te éppen hol vagy a kép nem tartalmazza semmilyen módon.


Egyetlen kivétel lehet: ha a képen felismerhető a helyszín (vagy a képadatok GPS koordinátákat tartalmaznak) és te éppen ott tartózkodsz ahol a kép korábban készült.

2022. márc. 14. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Itt két különböző dologról lehet szó.

Egyrészt: a digitális képek tartalmazhatnak helyadatokat is, amikből méter pontossággal megállapítható, hogy hol készült. De ez kikapcsolható, illetőleg utólag eltávolítható.

Másrészt: közel sem lehetetlen egy embert, vagy egy helyszínt beazonosítani. Előbbire nagy esély van, ha van egy adatbázisod, ahol a lehető legtöbb ember szerepel. (Ilyen általában a hatóságoknak szokott lenni.) A helyszínnel kapcsolatban pedig ajánlom megnézésre GeoWizard youtube-csatornáját, képes egy fényképből 10 méter pontossággal megállapítani, hogy az hol van.

2022. márc. 17. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 Szirty ***** válasza:
53%

A fenti okfejtés alapján is csak annyit lehet megállapítani egy képből, hogy hol volt a kérdező amikor a kép készült (feltéve hogy a képen rajta van ő is).


Azt hogy hol van, azt nem lehet megállapítani csak ha az általam említett feltétel is teljesül! :)

2022. márc. 17. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!