Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Mit csináljak, hogy a Varta...

Mit csináljak, hogy a Varta 2x1W LED Outdoor Sports H30 3AAA fejlámpám ne merüljön le olyan hamar?

Figyelt kérdés

2022. márc. 18. 21:53
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Vedd kisebbre a fenyerot. A max. uzemido ugyan elvileg 21 ora, de ezt nyilvan a legalacsonyabb fokozatra ertik.


Csodak es varazsszerek nincsenek, ha hasznalod, merul, es kesz.

2022. márc. 18. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Én tettem a fejlámpám elemtartója helyett 2db 18650-es 2500mAh-s akksit.
2022. márc. 18. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
#2 majdnem jo otlet, kar hogy a kerdesben emlitett lampaban beepitett akku van. Arra is kivancsi lennek hogy milyen elemeket helyettesitettel a 3.7V-os Li-ion cellakkal es hogyan kototted ossze oket ugy, hogy tolthetoek is legyenek.
2022. márc. 18. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Igen látom, hogy beépített. A pántjára lehet rögzíteni akkufészket, abba meg mehet az akku. Lekábelezni és ráforrasztani az akku korábbi helyére. Külső töltővel meg lehet tölteni.

Mivel a 3 elem 4,5V a feszültségekkel sincs gond. A feltöltött li akksi 4,2V

Ha tölthető AAA akkuval üzemeltette, akkor az meg csak 3,6 ami egy átlag li cella névlegese.


Ha nagyon cizellálni akarod, akkor mehet mellé egy védő áramkör ami nem engedi túlmeríteni az akkut.

[link]

Egy ilyennel védeni és tölteni is lehet. Ha ilyen van, akkor nem kell fészek sem, csak egy usb kábel.

Ha olcsóbban kell, akkor ali, vagy valamelyik kínai oldal.


A cellák párhuzamosan vannak kötve. Tudom kéne balanszolni, de külső töltőben (liitokala li 500s) töltöm őket, ott észreveszem ha nagy lesz a különbség köztük. Addira beszerzek egy BMS-t, vagy lehet marad az 1 cella a fenti áramkörrel, mert így nem akar sosem lemerülni :D

2022. márc. 18. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

"milyen elemeket helyettesitettel"

Ja ráadásul az én lámpám 4AAA-s - volt.

2022. márc. 18. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

"Mit csináljak, hogy a Varta 2x1W LED Outdoor Sports H30 3AAA fejlámpám ne merüljön le olyan hamar?"

A képlet egyszerű.

Alacsonyabb fényerő, vagy nagyobb kapacitású táplálás. Ahogy említették, csodák nincsenek.

Egy AAA akku max. 250-600mAh kapacitású, az elemek is kb. A Tesco-s elemtől a Duracell-ig. Nem mindegy mit raksz bele. Ha a minőségi áramforrás kevés, akkor rossz lámpát választottál.

2022. márc. 19. 03:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!