Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Miért jobb a vezeték nélküli...

Miért jobb a vezeték nélküli telefontöltő mint a sima?

Figyelt kérdés
Vettem egy "vezeték nélküli" telefontöltőt. Igazából lámpa is egyben ezért csábultam el. DE nem értem a lényegét. Ha ugyanúgy be kell dugnom az árramforrásba a vezeték nélküli töltőt és úgy rátenni a telefont akkor az mennyiben kényelmesebb, mint ha csak simán bedugom a telefontöltőt az árramforrásba és úgy töltödik a telefon.? Nagy naivan azt gondoltam, , hogy ha a vezeték nélküli töltőt feltöltöm akkor a lámpa része árramforrás nélkül is használható de mint kiderült ehhez "szőke" vagyok :D

#vezeték nélküli telefontöltő
2022. márc. 21. 17:42
 1/10 anonim ***** válasza:
Ki mondta, hogy jobb?
2022. márc. 21. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

1-2 mozdulattal kényelmesebb csak rátenni a telefont, mint bedugni a telefonba a kábelt.

Vannak, akik hüledeznek ezen, de az egész modern világ erről szól hogyan lehet kényelmesebbé tenni az életet.

Olyankor bezzeg nem hüledeznek, amikor a liftbe szállnak be, a garázskapu gombnyomásra nyílik, vagy amikor a mosó és szárítógépből tisztán és szárazan veszik ki a ruhát.

2022. márc. 21. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Nem jársz úgy mint én többször: fogom a telefont, megindulok és húzom magammal az összes cuccot a polról :DDDDD

Én ezért vettem a vezetéknélkülit a mehelyre, hogy csak rádobom a telefont és tölti. Ha meg mennem kell valahova (10-15 percenként zavar valaki) akkor csak felkapom és megyek.

2022. márc. 21. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Nyugi, én sem látom semmi értelmét a dolognak. Szerintem rohadt felesleges, ráadásul még drágább is, mint egy normál töltő.
2022. márc. 21. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Szirty ***** válasza:
66%
Egyenletesebben sül át az akku, mert nem csak a töltőáram és az áramkör vesztesége melegíti az egyik oldalról, hanem a vezeték nélküli töltőpad is a másik oldalról... :)
2022. márc. 21. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Ráadásul még használni se tudod töltés közben, mert ha felveszed nem tölt tovább.
2022. márc. 21. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

A normál töltő (egyébként helyesebben adapter) vezetékkel van összekötve a telefonnal, vagyis fémes kapcsolat van a telefon és az adapter között. Az adapter kimeneti teljesítménye lényegében veszteség nélkül jut a telefonba.

A „vezeték nélküli” esetén az adapter kimenete nem közvetlenül csatlakozik a telefonhoz (nincs közöttük fémes kapcsolat), hanem induktív úton. Az adapter kimeneti áramát egy tekercsbe vezetik. Ennek mágneses terében helyezkedik el a másik tekercs, amelybe induktív csatolás útján jut el az energia, ez tölti a telefont. Ennek a hatásfoka rosszabb, mint normál esetben, mert végül is feleslegegesen alakítják át a villamos energiát mágneses energiává, aztán meg a mágneses energiát vissza villamos energiává.

Ha a hatásfokot nézzük, akkor a normál, vezetékes töltés a jobb, de ezenkívül lehetnek más szempontok is, amit már előttem leírtak.

2022. márc. 21. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Ilyen helyzetbe nem kerülsz vele:

[link]

Nálunk melóhelyen nagyon jó szolgálatot tesznek a vezetéknélküli töltők. Elkapok egy telefont, használom, aztán csak rádobom és tölt. Nem kell ki-be dugdosni. Le vannak limitálva 85%-ra, így az akku jobban viseli ezt a fajta igénybevételt.

2022. márc. 22. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Ypszilon1980 ***** válasza:

Nekem volt ilyen, semmi haszna csak drága, jobban melegszik, nem hatékony. Jópofa meg dizájn, meg világít, de nincs gyorstöltés meg sokkal több idő alatt tölti fel. Haverom viszont ezzel dolgozik, csak felkapja ha hívják, utána visszateszi és nem kell állandóan a vezetékkel bajlódni.

Egyébként az a lényege, hogy persze ezt is adapterre kell kötni, viszont ezt a kábelt el tudod rejteni, a töltőpadot meg elhelyezed egy könnyen elérhető helyre.

2022. márc. 22. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Kényelmesebb, trendi, plusz nem megy tönkre a telefon usb csatlakozója a sok ki- és bedugástól.
2022. márc. 22. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!