Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Led szalagot hogyan lehet...

Feketeruhasember kérdése:

Led szalagot hogyan lehet megjavítani?

Figyelt kérdés

Van egy mennyezeti lámpám amiben egy 36db ledbol álló szalag van egy spirál alakú alumínium lemezre integrálva.


Ebbol 4 nem világít és a többi is csak nagyon gyengén.

Egy led vezérlő táplálja árammal. Megmértem 48V feszültsége van állítva.

Arra gondolok hogy a hibás ledek miatt nem kap a többi sem feszültséget. Mit lehet vele csinálni? Sajnos nem találok ugyan ilyen led szalagot amivel egy az egyben kicaerelhetnem. Ha a 36 ből az a 4db nem megy de a többi igen akkor még jó lenne. Hogyan kell azt athidalni hogy a többi az még működjön?



2022. ápr. 12. 12:40
1 2
 11/14 Szirty ***** válasza:

Én úgy látom hogy ez áramgenerátoros, 420mA-t tol ki amennyiben ezt az áramot 24-48V közötti feszültséggel meg tudja oldani.


Néhány LED átkötését az ilyen elviseli. Az áram marad azonos, a többi LED nem fog jobban világítani vagy tönkremenni. A lámpa fényereje csökkenni fog annyival amennyit a 4 LED kiesése okoz.


Persze nyilván jobb lenne cserélni azt a 4 LED-et ugyanolyanra de ez problémás.


A 48V-os LED szalagot felejtsd el amit #4-es válaszoló javasolt. Az nem lesz igazán jó ide :)

2022. ápr. 12. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

A tap nem hibás , a rossz ledeken látszik hogy fekete a közepe siman kiégett

Ki kell cserélni a ledeket


Tapot is lehet cserélni ettől függetlenül de be ilyenre mert ez örökké kiegeti a ledeket, eleve így tervezték

2022. ápr. 13. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:

Végül kicsavaroztam a lámpa testből meghajtóval és leddel együtt a pcsába az egészet.


Utána bementem a baumaxba vettem szerelhető E27-es foglalatot és 1500 lumenes led "izzót" amit beleraktam.


Aztán most világít. És a fény is ugyanolyan erősségű.

Annyi szépséghibája van hogy a lámpára nézve a tejuveg buran keresztül nem annyira homogén módon világít mint a ledekkel amik jobban eloszlottak. De a megvilágított részeken a szobában ez nem látszik.


A többi cuccot meg később egy egy csepp forrasztás sál athidalva megprobalom újra működése bírni a ledet. (a hibasakat már késsel lepattintottam róla.) és ha jó akkor fel szerelem a garázsba.

2022. ápr. 13. 08:39
 14/14 Szirty ***** válasza:

"a hibasakat már késsel lepattintottam róla"


Azzal vigyázni kell(ett volna), mert így könnyen "lepattintod" a réz fóliát a forrasztással és a LED-del együtt és akkor nem lehet visszaforrasztani többé a LED-et.

2022. ápr. 13. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!