Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Vélemény a Kurzweil kp150...

Vélemény a Kurzweil kp150 szintetizátorról es általánosságban a Kurzweilról?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Szintetizátor vásárlás előtt állok. Szembe találkoztam a Kurzweil szintetizátorokkal és őszintén tetszenek. Viszont nem tudom másoknak ezzel a márkával milyen tapasztalatai vannak? Vagy konkrétan a fentebb említett típussal? Olvastam olyat, hogy van egy-két olyan szintetizátor márka, ami azért sem ismert, mert nem éri meg. Ez köztük lenne?

3 éve szintetizátorozom, most venném meg az első saját hangszerem. További tanulásra használnám és szeretnék dalokat rögzíteni gépre. Akár, majd DAW-al is összekötni, de ez még nem most lesz.

Valamint eddig úgy gondoltam minden szintetizátor kísérőautomatikás. Viszont nem rég elbizonytalanodtam. Valaki tudna segíteni, mit is jelent a kísérőautomatika pontosan és mihez van szükség rá?

Esetleg tudtok még más márkákat, típusokat ajánlani? Többnyire Yamaha szintiket néztem.

Előre is köszönöm a válaszokat :)



2022. ápr. 28. 20:09
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%

9: Nem midizhető alatt mit értesz? DAW -> Go:Keys irányban nincs midi, de fordítva igen, tehát lehet vele "DAW-ot hajtani". Ma már szinte nincs is olyan eszköz vagy platform, amin ne lenne bluetooth. És bár sokan reflexből félnek a bluetooth késleltetéstől, de a midi bluetooth-nál ez észrevehetetlenül kicsi, mert ez nem audio, hogy blokkokban kelljen tömöríteni és küldeni az adatokat.

Hozzáteszem, nekem nincs Go:Keys-em, de van van bluetooth midis kontrollerem (Korg Nanokey Studio) ami az egyik kedvenc kütyüm, kanapén fetrengve prüntyögni és tekerészni vele. Semmi különbséget nem érzek a kábeles szintijeimhez képest.

2022. máj. 19. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
#11: Oké, de akkor nem kell megvenni egy hangzó szintit, elég levadászni egy olcsóbb kontroller billentyűzetet. Én adok is egy négy oktávosat egy tízesért-mondjuk annyiért nekem is rohadhat a szekrény tetején, bebugyolálva. Nem hülye a Roland. Csináltak elfogadható pénzért egy hangszert, ami egy irányban kompatibilis a midivel. Ennek fejében egész jó hangszerparkkal. Ettől még eszembe nem jutna megvenni, ha ez az egyetlen hangszerem. A nevében is benne van, hogy "GO", tehát nem arra van kitalálva, hogy egy munkaállomást üzemeltess vele a saját hangszerparkjáról.
2022. máj. 20. 04:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

#12 szerintem telitalálat. Ha csak klimpírozni akarsz, bekapcsolod és játszol a presetjeivel, akár akksiról, beépített hangszórón, ha meg midi kontrollerként DAW-ban akarod használni, akkor úgy is tudod.

Szépek a hangjai, de nem az a kategória amit a sound engine-jéért veszel meg, hogy kívülről szekvenáld. Tény, hogy akkor nem lehetne belekötni, ha lenne Go:Keys VST, mint ahogy a Korg csinálja, hogy kiad egy hangzó szintit, és a natív plugin változatát is. Ezt a modellt amúgy szerintem sokan át is fogják venni, hogy utólagosan kiadják a digitális szintijeiket pluginként.

2022. máj. 20. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!