Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Fotót készíteni 2000 x 1500...

Fotót készíteni 2000 x 1500 pixel, 300 dpi telefonnal lehet, van rá alkalmas telefon vagy fényképezőgép kell hozzá?

Figyelt kérdés

Van itt olyan akinek van erre alkalmas eszköze és elmagyaráz néhány dolgot hogy képben legyek?

Pl. a 300 dpi mit jelent?



#foto készítés mivel
2022. máj. 20. 10:42
1 2 3
 21/25 A kérdező kommentje:

20# Nahát! Miket nem írsz!


Akkor ezek szerint nagyon közel állok a megoldáshoz!


2011-ben kísérleteztem: csináltam magam fénysátrat (rajzlapok), üveglap alulra és rá újra rajzlap, Tungsram márkaboltból vettem 4 Spec izzót , 1 ment alulra, 3, három irányból.

Vettem egy pici állványt (itt van) amire rögzítettem az akkori fényképezőgépemet (olympus)

Remek fotók készültek de ott egy érme nagyságú tárgy volt a cél.


Viszont manapság csak az állvány van meg.


Segítenél abban hogy milyen izzókat vegyek? (elfelejtettem azóta, hogy hány kelvin, mennyi lumen stb)


A fény dobozt újra tudom építeni 😄


Akkor csak egy erre alkalmas eszköz kell.

Esetleg ebben tudnál mondani példaképp mondjuk egy Huawei telefont vagy Samsungot? (használtan vennék valamilyet erre a fotózás célra)


Köszönöm amiket írtál! Olyan jó lenne érteni komplexen az egészet!

2022. máj. 20. 14:24
 22/25 A kérdező kommentje:

Nekem itthon 5 megapixeles tabletem van jelenleg. Az kevés ugye?


Nem igazán használtam még, talán 2 szer de mintha grizes képek lettek volna és fakó.

2022. máj. 20. 14:29
 23/25 anonim ***** válasza:

"Segítenél abban hogy milyen izzókat vegyek? (elfelejtettem azóta, hogy hány kelvin, mennyi lumen stb)"

A színhőmérséklet esetében a magasabb - 5000 K-es - színhőmérsékletű hidegebb, "kékesebb", közelebb áll a napfényhez, az alacsonyabb - 3000 K-es - meg melegebb, "vörösebb", közelebb áll a szokványos izzólámpák fényéhez - tárgyfotózásnál az előbbit szokták előnyben részesíteni (bár kinek a pap...).


Ami viszont lényeges - főként a LED-eknél - az a színvisszaadási index (CRI) - abból érdemes minél magasabb értékűt beszerezni, mert az nagyon eltolja a színek balanszát.


Telefonra/tabletre nem tudok mit mondani - sok féle van, sokfajta tulajdonsággal.

2022. máj. 20. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:

2000x1500 felbontás az kemény 3 megapixel. Manapság a legolcsóbb, leggagyibb telefon is magasabb megapixelen dolgozik.


DE! A megapixel önmagában nem sokat jelent, mert a képminőség sokkal, de sokkal inkább függ az optikától és az érzékelőtől. Egy légypiszok méretű mobil érzékelő és egy pici optika sokkal rosszabb képet fog produkálni még azonos megapixel esetén is, mint pl. egy micro 4/3 fényképező jó optikával.


Tehát ha fotózni akarsz és a képminőség a lényeg, akkor felejtsd el a mobilt és vegyél rendes fényképezőgépet.


A DPI-nek meg csak nyomtatásnál van jelentősége.

2022. máj. 20. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
Ha már telefonnal fotózl, nem mindegy a pontos színhőmérséklet? Amúgy egy teló árából simán veszel egy m4/3 gépet optikával. Olympus E-PL sorozat. Ott aztán állítgathatsz mindenfélét.
2022. máj. 20. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!