Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Nagyon közelre hogy tudnék...

Nagyon közelre hogy tudnék éles képet készíteni Samsung telefonnal? Homályosra sikerülnek.

Figyelt kérdés

2020. aug. 18. 16:42
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
53%
Sajnos a Samsungok ilyenek, nekem is az volt.
2020. aug. 18. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Én max 2xes nagyítással csinálom, ott még nem homályos. Csak tapogatni kell, hogy mire élesítsen.
2020. aug. 18. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

sehogy.

a makrózáshoz speciális objektív kell még egy komoly gépnél is.

majd minden telefonnál fél-egy méter a minimális fókuszálási távolság. ennél közelebbre nem tud fókuszálni.

lehet venni kiegészítőket hozzá amivel közelebb tudsz menni.

2020. aug. 18. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 Morzsi007 ***** válasza:
Iphone 8 min 10-13 cm, hogy tudjon fokuszálni. Hasonló lehet a többi márkánál is. Ha megtaláltad a legközelebbi pontot fixáld le és nagyíts az újaddal (digitális zoom) ez nem a legjobb megoldás, romlik kicsit a minőség, de közelebb hozza a témát. Állványt, tripodot célszerű használni, ha lehetséges.
2020. aug. 19. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Huawei Mate 20 Pro


Főkamera kb 5-6 cm, "szuper makro mód" kb 2-3 cm.



Korábban volt telefonjaim:

-Huawei P7 kb 6-7 cm

-Sony Ericsson K770i kb 5-6 cm.



Szóval nem tudom, hogy a többi márkával mi a helyzet, de én egész jó makrókat tudok csinálni zoom nélkül.



Ja, fényképezővel (Sony DSC-HX350) akkor is fókuszba tudja rakni, ha a lencse "karimája" hozzáér a témához

2020. aug. 19. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

ez a lencsék optikai tulajdonsága. minden optikának van egy közelpontja, aminél közelebbre nem tud élességet állítani.


azzal tudsz ezen valamennyit változtatni, ha teszel elé egy másik optikát, ami megfelelően korrigálja az optikád gyújtótávolságát - ezt hívják makro lencsének.

telefonokhoz is lehet kapni különféle előtét lencséket. a Samsung is árul, de valószínűleg nem minden típussal egyformán használható, illetve ezek általában csak a látószögget változtatják (nagylátó vagy tele előtét), a közelpont megváltozása legfeljebb járulékos tulajdonságuk.

esetleg próbálj meg telelfonhoz makro lencsét (macro lens) keresni, de nem biztos, hogy van ilyen és az sem biztos, hogy ha találsz, az jó minőséget fog eredményezni. a mobilok optikái eleve nem a legjobb minőségűek, ha még elé teszel egy másik optikát is, az ritkán eredményez jobb minőséget...

2020. aug. 19. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Makró előtétlencsével is lehet próbálkozni
2020. aug. 22. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Én igazából csak Vaterára szeretnék fényképezni pici tárgyakat, szóval nem profi szinten kellene.
2020. aug. 22. 20:41
 9/12 anonim ***** válasza:
Próbáld meg, hogy 2x zoom mellett sikerül-e
2020. aug. 23. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

allpeg ,eg csinálj róla képet úgy, hogy éles legyen és a felesleges rész ami oldalt marad vágd le hogy a tárgy nagyobb legyen a képen.

vaterára bőven elég egy kisebb felbontású kép is.

2020. aug. 23. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!